אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

רחוב בירושלים - מסע בזמן

כתבו: חנה ודוד עמית
איורים:' יבגני ברשקוב
כנרת, זמורה-ביתן 2013
30 עמוד, מנוקד

אחת הדרכים להציג היסטוריה של מקום - בעיקר כשמדובר בקוראים צעירים - היא להראות איך נראה המקום בתקופות שונות. זו הדרך שבה עושה זאת הספר הגדול, האלבומי, שבחר ברחוב הירושלמי כזירת התרחשות מרכזית.
הספר פותח במפת המזרח התיכון, המראה מנין הגיעו כובשים ומשפיעים אחרים לירושלים (מאשור, ממצרים, מביזנטיון, מיוון ומרומא, מצרפת ומאנגליה) ובאילו שנים.
על פני כל אחת מהכפולות הבאות נפרש ציור מפורט של רחוב דמיוני בירושלים. בכל ציור נראה אותו רחוב ירושלמי, למן הימים שלפני חמשת אלפים שנה שבהם הייתה העיר כפר קטן, ועד לימינו. קל להתרשם מן השינויים שחלו בעיר - מבחינת השטח, הארכיטקטורה, האוכלוסייה וחיי היום-יום של התושבים. בעמוד הפתיחה מופיע ציר זמן, ובכל כפולה טקסט קצר המספק מידע על התקופה. סביב כל כפולה פרטים מתוך הציור השלם, ומשפטי הסבר קצרים.
לטובת הקוראים המחפשים בספר גם עניין משחקי, מופיע בכל כפולה אותו זוג ילדים המשקיף על ההתרחשויות בעיר - בכל פעם ממקום אחר. גם אלה שיקדישו את עיקר תשומת לבם לאיתורם של השניים ולא להיסטוריה של ירושלים, ייצאו נשכרים ממה שיראו אגב חיפוש.
התקופות שהספר מתמקד בהן - תקופת האבות, תקופת בית המקדש הראשון, תקופת בית המקדש השני, התקופה הרומית, התקופה הביזנטית, התקופה המוסלמים הקדומה, התקופה הצלבנית, התקופה הממלוכית והעות'מאנית, סוף התקופה העות'מאנית, תקופת המנדט הבריטי, העיר החצויה, ירושלים כיום. 

חנה עמית היא עורכת ספרים וכתבי עת בתחומי התרבות היהודית וההיסטוריה של עם ישראל. 
ד'ר דוד עמית היה ארכיאולוג בכיר ברשות העתיקות ושימש מרצה לארכיאולוגיה במכון שכטר למדעי היהדות. ניהל חפירות רבות בירושלים ובסביבתה וכתב וערך ספרים על ההיסטוריה של ירושלים. נפטר סמוך לצאת הספר לאור.
המאייר יבגני ברשקוב הוא בוגר הפקולטה לתולדות האמנות באקדמיה לאמנות בסן פטרבורג ושימש צייר ראשי באחד מבתי ההוצאה הראשיים במולדובה. מאז 1993 חי ועובד בישראל. ציורי ירושלים לתקופותיה שהוציא תחת מכחולו שופעים פרטים קטנים ומדויקים, המעניקים למתבונן חוויה רב-חושית של ביקור בנופי העיר, אי שם במעמקי הזמן. 

רחוב בירושלים - מסע בזמן מתקופת המקרא ועד היום
מתאים לבני שש עד שתים עשרה, ולסקרנים אחרים.
נירה לוין