אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הכי חזק בגן

כתבה: עדינה בר-אל
איירה: אורה שוורץ
ספרית פועלים 2013
28 עמוד, מנוקד

על תורן הסיפור מונפים כמה דגלים, שחלקם אינם מחמיאים לו. הסיפור מוקיע בדרך פשטנית את הילד המֵצִיק בגן הילדים, ומגלגל את העלילה אל סִפָּה של מלחמה צפויה בין שניים; הטוב-הנחלץ-לעזרת-חלשים והמתגרה-להרע. תפנית מבורכת בעלילה מובילה לסיום מפתיע, קצר ומעורר מחשבה, שעשוי לחלץ את הכי חזק בגן ממדף הספרים הבנאליים.
איוריה היפהפיים של אורה שוורץ, העומדים בניגוד גמור לסגנון המיושן של הטקסט הכתוב, עושים חסד עם הסיפור. המאיירת הייתה מודעת לקהל הצעיר שיתבונן בדמויותיה, והקפידה על פרטים קטנים המרחיקים את הדמויות מסתמיוּת ומעניקים לכל אחת אישיות משל עצמה. ראו את איתן, הילד המציק, שדמותו כולה בוהקת בצבעי אש ועל חולצתו כיתוב '1', לעומת הילדה שעל חולצתה מצויר לב. שוורץ, כמאיירת מפרשת, הוסיפה פרטים שאינם מופיעים בטקסט אך קיומם ברקע מוסיף לאישיותם של גיבורי הסיפור; ראו למשל את התרנגול עז הצֶבַע העומד ליד איתן, זקוּר זנב ומקור. אלה, והצבעוניות הנהדרת של הכפולות יוצרים את המרכיב החווייתי והמרגש של הספר. 

הכי חזק בגן
מתאים לבני שנתיים עד ארבע.
נירה לוין