אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

דורון הדרקון

כתב: יונתן יבין
איורים: עופר גץ
עם עובד 2013
22 עמוד, מנוקד

דמותו של דורון מופיעה כמה וכמה פעמים בין אותיות הכותרת דורון הדרקון שעל כריכת הספר, עליהן וסביבן. רובן בתנוחות המבטאות זעם ותוקפנות; דורון חורץ לשון, דורון מאיים, דורון מנסה לעקור פַּתָּח ממקומו או להזיז נ'ון סופית, דורון בועט באויב בלתי נראה, דורון מנסה לרמוס את המילה 'איורים', דורון על ארבעותיו מעווה את פניו במֶרִי. רק במקום אחד, כמעט באמצע הכריכה, נראה דורון - ילד תם - יושב בנחת על הקו'ף שבמילה 'דרקון' ומביט בפליאה ובחשש בעוינות ובכעס שמקיפים אותו - רגשות שלמרבה הפלא יצאו ממנו עצמו.
דורון חולם בלילה שהפך לדרקון. העוצמה חסרת הגבולות שבחלום פוקעת כבועה, גולשת למציאות והופכת למפח נפש ולאוזלת יד; באיורים נראה ילד זעוף פנים, ששערותיו מזכירות את הרעמה הקרנית לאורך גוו של דרקון. את סילוני האש של זעמו הוא מכוון ללא סיבה נראית לעין להוריו האמפתיים-עד-מתגוננים ולחבריו בגן. המצלול בטקסט - 'ושאג שאגות ונופף בכנפיים / ועף ושאף ונשף ורשף / וירה להבות מהפה והאף' וכו' משחזר את צלילי הלהבות שהילד-דרקון מתיז לכל עבר. בסופו של דבר, מדובר בילד בודד ומבולבל שאינו מוצא לעצמו מקום ובהורים שאינם יודעים איך לעזור לילדם להסתגל למציאות מתסכלת.
הצירוף 'התפרצויות כעס' הוא אחד מן השכיחים בפי הורים, גננות, מורים וגורמים מאבחנים למיניהם. דורון הדרקון איננו ספר גדול, אבל מפנה מבט אל תופעה שמבוגרים רבים מעדיפים להתעלם ממנה. 

באיוריו של עופר גץ נראית היטב השניות שבילד הקטן דורון; רכותו, ועצמת הכעס המתקתק בתוכו. 
לראיון עם המאייר עופר גץ באתר הפנקס - על עצמו ועל תהליך איור הספר -
http://ha-pinkas.co.il/?p=14232 

ספרים מאותו מדף:
דרקון אין דבר כזה מאת ג'ק קנט
ספינקי ברוגז מאת  ויליאם סטייג

דורון הדרקון מתאים לבני ארבע עד שש. 
נירה לוין