אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

גם לירח יש גומות חן

כתבה: שלומית כהן-אסיף
איורים: גיל-לי אלון-קוריאל
עם עובד 2013
60 עמוד, מנוקד

ספרה החדש של שלומית כהן-אסיף הוא השני מפרי עטה הרואה אור בסדרת ספרי השירה לילדים הרואה אור בהוצאת עם עובד. הספר הראשון של כהן-אסיף בסדרה, ציפור, לאן את נוסעת? - התפרסם ב- 2010. 

השירים בספר החדש מציעים הרהורים של פליאה ותמיהה וסיפורים מחורזים קטנים, הנמתחים בין הקונקרטי לסמלי, בלשון שהיא תערובת של בהירות יומיומית ופיוטית מעודנת. על רובם ככולם נחה אותה רוח של התבוננות חיננית בעולם הילדי הקטן, מנקודת מבט מוגנת ואופטימית. 

בין היתר כלולים בספר שירים ליריים קטנים, שירים הנוגעים בצמיחה ובהתפתחות, שירים המתארים סיטואציות משפחתיות וחברתיות, שירים המפליגים בחיוך אל הדמיון ושירים שבהם ההתבוננות בטבע כרוכה באמירה אישית. ישנם שירים שבמרכזם השפה, שירי הומור ונונסנס ואפילו שירים ארס-פואטיים. קל לזהות את השירים המתכתבים עם 'אחיהם' הוותיקים המופיעים בספרי שירה למבוגרים ולילדים (למשל 'מאחורי הגב שלי' בעמ' 19, ו'גמד כוכבים' בעמ' 27). 

בסדרה הקטנה לשירה של עם עובד כבר ראו אור ספרי שיריהם של חיה שנהב, שלומית כהן-אסיף, שאול טשרניחובסקי ודפנה בן-צבי. הסדרה היא אכסניה ראויה; חבל שרק משוררים מעטים - לא כולם חשובים - זוכים להציג בה את יצירתם. 

גם לירח יש גומות חן
מתאים למאזינים מגיל ארבע ולקוראים עד גיל שמונה.
נירה לוין