אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

איך ילד גדל?

כתבה: רימונה די-נור
איורים: שחר קובֶּר
איגואנה 2013
26 עמוד, מנוקד

גם במקרה של איך ילד גדל? האיורים שבמהדורה החדשה הם הסיבה לציון פרסומו-מחדש של הספר. ספרה של רימונה די-נור שעוד מעט קט יחגוג יום הולדת 30, הוא ספר לפעוטות המציג את תהליך הצמיחה בתבנית חוזרת של שאלות ותשובות ('איך פרח גדל? משקים אותו / איך בית? בונים / איך מסטיק גדל? מותחים אותו / ובלון? מנפחים ומנפחים').
שחר קובר, המאייר המוכשר מאוד, הוסיף לטקסט המילולי שעניינו הוא הכללי הלא-אישי, את סיפורו המאויר הפרטי מאוד של ילד. עלילתו המצוירת של הסיפור-באיורים מתקדמת במקביל לטקסט המילולי. השׂיח על הגדילה מקבל הֶקשר קונקרטי, בדמותו של פעוט המשַׂחֵק במשפך ובקוביות ושולח מבט עורג אל קופסה מלאה עוגיות. אביו של הילד מניח את הקופסה על מדף גבוה, ומכאן והלאה כל מה שהילד עושה - רק לפי הסיפור שמספרים האיורים - מכוון להשגת העוגיות; הוא מנסה להדביק אליהן מסטיק מתוח, להמריא לעברן כסופרמן חמוש בבלון מנופח, לטפס על מגדל של רהיטים ולפול ממנו - עד שהוא מצליח, בהתאמה לטקסט:
'לא צריך לבנות או לנפח,
לא למתוח ולא להשקות.
אם רוצים לראות איך ילד צומח,
פשוט צריכים לחכות'.
האיורים הנהדרים של שחר קובר הולמים את יכולתם של פעוטות לקלוט פרטים, להכיל סיטואציות ולהבין מסרים גראפיים. הצבעוניות המאופקת אינה עומדת בניגוד להומור, וגם פעוט יכול עתה להבין מה זה 'לגדול'. 

נירה לוין