אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אמור ופסיכה

סיפרה מחדש: רונית חכם
איורים: כריסטינה קדמון
עם עובד 2013
86 עמוד, לא מנוקד

ונוס, אלת האהבה במיתולוגיה הרומאית, שהייתה רגילה להערצתם של בני התמותה, התקשתה להשלים עם יופייה הרענן של פסיכה, בתו הצעירה של מלך יווני. ונוס החליטה להשיב לעצמה את כבודה בדרך מקורית: היא שיגרה את בנה היפהפה אמור, אל האהבה, שישלח חץ ללבה של אויבתה ויגרום לה שתתאהב ביצור הדוחה והמכוער עלי אדמות, יהיה אשר יהיה. אבל אמור ראה את פסיכה, והתאהב בה בעצמו.
כך מתחיל אחד מסיפורי האהבה הדרמטיים, הסוערים והמרגשים בתרבות המערבית. מניעה אותו הקנאה ומעורבים בו כוחות וחולשות, תכסיסים קרים ורגשות בוערים. הסיפור מציף שפע של שאלות על אהבה ואמון, על סקרנות, על תקווה וחמלה, על נקמה ועל טבעם של בני אדם. בין המשתתפים אלים ובני תמותה, שכל אחד מהם מפעיל אצל הקורא המנוסה שרשרת של 'קולות נפץ' קונוטטיביים, המהדהדים מאין-ספור יצירות תרבות שבאו לעולם בהשראתם. לא מעט כוכבי מיתולוגיה מופיעים כאן בתפקידי אורח וכל אחד מהם מאותת לקורא - אני הגיבור הראשי בסיפור אחר - הסיפור שלי! 

אמור ופסיכה לקוח מהרומן מטמורפוזות שכתב הסופר הרומי לוציוס אפוליאוס במאה השנייה לספירה. מקור הסיפור כנראה קדום יותר, וייתכן שבסיסו נשאב מן המיתולוגיה היוונית. 

רונית חכם
סיפרה מחדש בטון מתון, בלשון עשירה ובכל זאת מאוזנת וטבעית, והניחה לדרמה לעשות את מלאכתה בלא סימני קריאה מיותרים.
איוריה בשחור-לבן של כריסטינה קדמון, המשתרעים על פני שטח גדול מזה שתופס הטקסט, משתדלים להציג בפני הקוראים את המוסכמות החזותיות של הסוגה. 

אמור ופסיכה
מתאים לבני אחת עשרה ומעלה.
נירה לוין