אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הנסיך הקטן

מאת: אנטואן דה סנט-אכזיפרי
מצרפתית: אילנה המרמן
עם עובד 2013, מהדורה מיוחדת
88 עמוד, מנוקד

'מכל אחד יש לדרוש מה שהוא יכול לתת,' אמר המלך,
'הסמכות מבוססת בראש ובראשונה על התבונה. אם תצווה
על בני עמך שישליכו עצמם לים, הם יקומו ויעשו מהפכה.
יש לי הזכות לדרוש שיצייתו לי מפני שהפקודות שלי
מתקבלות על הדעת'. 

הנסיך הקטן,
שראה אור לראשונה בצרפתית ב- 1943, מתאר מפגש פיוטי ומרגש בין הטייס-המספר, שנחת במדבר נחיתת אונס לאחר תקלה במטוסו, לבין נסיך שהגיע למקום בדרך פלאית מכוכבו הזעיר והמרוחק. תוך כדי שיחה השניים לומדים להכיר איש את עולמו של רעהו, מבינים מה שלא הבינו עד כה על חייהם ועל עצמם, ומסיקים מסקנות על הטבע האנושי, על חולשותיהם של בני האדם אך גם על גדלות רוחם.
הספר תורגם לעברית ב- 1952 בידי אריה לרנר וב- 1993 בידי אילנה המרמן. עתה יצאה לאור מהדורה מיוחדת לרגל מלאת 70 שנה להוצאה הראשונה. 

לראיון עם המתרגמת 
 

אנטואן דה סנט-אכזיפרי
(1900–1944) היה טייס וסופר צרפתי. בילדותו עבר עם משפחתו ממקום למקום ולא למד באופן מסודר. שירת כטייס בחיל האוויר הצרפתי, ולאחר מכן עבד כטייס אזרחי וטס בנתיבים שנחשבו מאתגרים ומסוכנים. פרסם בכתב את חוויות הטיס שלו והתגלה כבעל כושר ביטוי יוצא דופן. בשלהי מלחמת העולם השנייה, בעת טיסת סיור בדרום צרפת, הופל מטוסו של סנט-אכזיפרי על ידי הגרמנים והוא נספה. כתב ספרים למבוגרים וזכה לשבחים, אך ספרו הידוע ביותר, האלמותי, הוא הנסיך הקטן, שנדפס במהדורות רבות בשפות אין-ספור, הועלה על במות ועובד לסרטים. בזכות תוכנו הסימבולי-אלגורי הפך למעין ספר פולחן למבוגרים ולצעירים.
נירה לוין