אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בינתיים הכל בסדר

כתב: גארי ד' שמידט
מאנגלית: מאירה פירון
ידיעות אחרונות ספרי חמד 2013
333 עמוד, לא מנוקד

כשאבא של דאג סוויטק פוטר ממקום עבודתו נאלצה המשפחה לעבור למריסוויל, עיר קטנה ונידחת שבה נמצאה לאב עבודה אחרת. הבית שהשתקעו בו היה קטן עוד יותר מזה שעזבו; 'חורבה' בלשונו של דאג. מריסוויל כולה נראתה לו מטופשת, כמוה גם חטיבת הביניים 'וושינגטון אירווינג' שבה התעתד ללמוד. איך ייראו חייו במקום הזה? 

האלימות, הכוחנות, הטיפשות וגסות הרוח היו חלק מחייו של דאג והקיפו אותו כצחנה עקשנית. אביו הצטיין בכל אלה, והחרה החזיק אחריו אחיו של דאג הגדול ממנו מעט. האח הבכור, שאף הוא השביע את דאג מרורים, התגייס לצבא ונלחם בווייטנאם (מלחמת וייטנאם, כמו ההכנות לשיגור ההיסטורי של אפולו 11 לירח המוזכרות ברקע, הן סמני זמן המאותתים לקוראים על התקופה שבה מתרחש הסיפור). 

על האיזון בחייו של דאג שמרה האם, אישה יציבה ובעלת כוחות שהבינה את החיים, והייתה עבורו דוגמה לאנושיות ולשאר רוח גם במצבים הקשים ביותר. היא ראתה את היופי בכל פרח והאמינה שילדיה לא רק זכאים לטוב שהחיים יכולים להציע, אלא גם יצליחו לעשות זאת גם אם לפי שעה הם בשפל המדרגה. 

דאג עשה מאמצים עילאיים למצוא את דרכו במקום החדש, להסתגל, למצוא עבודה לשעות שלאחר הלימודים ולהצליח בבית הספר, אבל גילה שקשה לעשות זאת. הקוראים, ואחר כך דאג עצמו, מגלים שהנער, שהיה חשוף להתנהגות משפילה וחסרת מוסר במשפחתו, אימץ לעצמו שלא מדעת ביקורתיות מזלזלת ועמדות שליליות כלפי אנשים שנתקל בהם, וכך החריף את קשייו. 

אבל די במבוגר אוהד ורגיש אחד;
מבוגר אוהד ורגיש אחד, שרוצה ומצליח לרכוש את אמונה של ציפור הנפש ומאפשר לה לגלות שהיא יודעת לעוף. ודאג פורש כנפיים. 

גארי ד' שמידט
פונה לקוראיו בטון אמין ומשכנע, מתוך הבנה מלאה של הגיבור הרגיש והמחוספס שלו, ותוך הימנעות מבנאליות ומרגשנות.
בינתיים הכול בסדר מתאים לבני אחת עשרה ומעלה.
נירה לוין