אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

המלך ג'ק והדרקון

כתב: פיטר בנטלי
איירה: הלן אוקסנברי
מאנגלית: רימונה די-נור
כנרת 2013
30 עמוד, מנוקד

'אדם, תום וג'ק בונים
מבצר בן מבצרים
לכבוד המלך ג'ק ושני האבירים'. 

גם בין פעוטות יש בכירים וזוטרים; ג'ק הוא הבכיר בשלישייה, על ראשו כתר ולמותניו חרב עץ. תום הוא נושא כליו, ובידיו תחמושת למיניה. אדם החמוש במוצץ ובשמיכה הוא המשתרך מאחור. 

'ארגז קרטון גדול,
סדין ישן, קורות,
שקי אשפה ריקים
וכמה לבנים שבורות'.
השלושה משחקים באבירים הנלחמים בדרקונים, במפלצות, בענקים, ומתכננים לבלות את הלילה במבצר. אבל ענק ראשון (אבא של תום) מגיע ולוקח את נושא הכלים הביתה, עוד ענקית (אמא של אדם) באה ובעל המוצץ נלקח הביתה. נוכח הבדידות וקולות הלילה - אפילו המלך מתקשה לגייס אומץ לב, ונופל בשמחה בידיו של יצור ענק בעל ארבע רגליים (אמא ואבא) הבאים לקחתו למקלחת.
'ידעתי שאתם לא באמת דרקון,'
אמר המלך ג'ק בפיהוק של ניצחון.
וכל חזר המלך ג'ק הביתה ממרחק,
רוכב באומץ לב על גבו של הענק'.

המאזינים הצעירים מאוד יתקנאו במשחק האבירים, יְגַנוּ את המלך על פחדנותו אבל בינם לבין עצמם יזדהו אתו. זו הזדמנות מצוינת ל'שיח פחדים' של הורה וילד. 

הכתר על ראשו של ג'ק עשוי להפעיל תרועת חצוצרות אצל מאזינים בעלי ניסיון; הכתר יחזיר לתודעתם את מקס, הילד שהוכתר למלך בידי יצורי הפרא. פיטר בנטלי והלן אוקסנברי יצרו את המלך ג'ק והדרקון כהומאז' לספר המופת ארץ יצורי הפרא מאת מוריס סנדק, שראה אור לפני חמישים שנה בדיוק. 

המלך ג'ק והדרקון
מתאים לפעוטות עד גיל ארבע.
נירה לוין