אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ג'ני ומועדון החתולים

כתבה ואיירה: אסתר אַוֶרִיל
מאנגלית: שירה חפר
מודן, אוקיינוס 2013, ספר ראשון - בסדרה 'הרפתקה ראשונה - קלאסיקה לראשית קריאה'
159 עמוד, מנוקד

'כן, ג'ני הייתה חתולה אמתית מאוד. הכרתי אותה כשגרתי בבית ששכן ליד גינה גדולה, ושם היא גרה עם הבעלים שלה, קפטן טינקר. לילה לילה, מחלוני שפנה לגינה, הייתי רואה את ג'ני הקטנה, לבושה בצעיף האדום שלה, קופצת מאדם החלון שבקומה התחתונה בבית הקפטן, כדי להשתתף באסיפת מועדון החתולים' (מן ההקדמה מאת המחברת). 

נוכח סקרנותה של שכנתו, ניאות קפטן טינקר לספר לה כל מה שידע על החתולה הקטנה שלו ועל מועדון החתולים. 'עם הזמן ובהדרגה, עם קצת עזרה מהדמיון, הצלחתי לחבר יחד את הסיפורים,' מוסיפה אווריל בהקדמה, 'אני מודה שבכתיבתם תרגמתי את דיבורי החתולים לשפה שבני אדם יוכלו להבין'. 

מכיוון שקפטן טינקר התברך בלא מעט דמיון, ומכיוון שאסתר אווריל התברכה בכישרון כתיבה ואיור, במשך כ- 25 שנה ראו אור כתריסר ספרים על עלילותיה של החתולה השחורה אדומת הצעיף, הראשון ב- 1944 והאחרון ב- 1972. 
הסיפורים על ג'ני ועל החתולים הם בבואה בהירה ואופטימית של חברת בני האדם; גם החתולים חשים חוסר ביטחון כשעליהם לפלס לעצמם דרך בין זרים, גם הם כמו רבים מבני האדם רוצים להוכיח את ערכם וזקוקים לעידוד ולמילה טובה, הם כועסים כשנעשה להם עוול, מתרגשים כשמגלים להם אהבה, ומקנאים כשמקומם נתפס על ידי אחרים.
הספר כולל חמישה סיפורים ארוכים, נאיביים, שעלילותיהם כתובות בפירוט בולט ומכוון. מדי פעם ניכרת בסיפורים ארכנות. את הספר מעטרים איוריה הרבים של אווריל בסגנון מאופק-רומז ובשלושה צבעים בלבד; עיצובו היפהפה של הספר, דרך הכתיבה והאיורים מעידים על העולם הילדי-ספרותי המיושן שממנו בא.
אסתר אווריל (1902–1992) נולדה בארצות הברית, למדה ציור בפריז ובה גם הקימה את הוצאת 'דומינו' לספרי ילדים. לאחר שובה לארצות הברית המשיכה להשתלם באמנות ופרסמה סיפורים ביוגראפיים על דמויות מן ההיסטוריה האמריקנית. עיקר פרסומה בא לה מסדרת הספרים על החתולה ג'ני. 

ג'ני ומועדון החתולים
מתאים למאזינים מגיל חמש, ולקוראים עד גיל שמונה.
נירה לוין