אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הדרך הארוכה לסנטה קרוז

כתב: מיכאל אנדה
איורים: רגינה קן
מגרמנית: יוספיה סימון
זמורה-ביתן מוציאים לאור 2012
63 עמוד, מנוקד


יש בקרים כאלה; בבית מאיצים בך, גוערים בך, מתרים בך. בחוץ יורד גשם, 'גשם קל, דקיק וקודר', והדרך לבית הספר נראית חסרת טעם מתמיד. הרמן, תלמיד בן שמונה, בטוח שמטרתם של המורים היא להמאיס את החיים על הילדים, ושההורים הם תמיד בצד של המורים. 'בשביל מישהו כמוהו, שאיש לא אוהב, הייתה רק דרך אחת, דרך הפשע'.
ברגע שמחשבה זו מבשילה במוחו של הילד המדוכדך, מתחילה ההרפתקה הגדולה שלו: הוא הולך ברחובות העיר, לכאורה מכוון את צעדיו לבית הספר אבל למעשה פוסע בתוך רצף של פרשיות הרואיות דמיוניות, שבהן הוא הוא הגיבור נטול הפחד, הנוקם את נקמת החלשים, גואל את הנדכאים מסבלם ו---
עד שאחד מדרי הרחוב מאכזב את הנוסע-בזמן וגורם לו להחזיר את רגליו אל הקרקע, להחזיר את מחשבותיו למציאות ולהחזיר לעצמו את המודעות המוסרית שנטשטשה. 

אל נא תתפתו לחשוב שחזרתו של הילד למסלול הנורמטיבי היא העילה העיקרית לקריאת הספר. השיחה גלוית הלב, שבמהלכה הבין הילד בן השמונה שגם אביו הרגיש פעם כמוהו, שגם אביו יצא פעם למסע אל סנטה קרוז – היא ההצדקה לקריאה. 

הדרך הארוכה לסנטה קרוז
מתאים לבני שמונה עד עשר. 
נירה לוין