אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בילי הקוסם

מאת: אנתוני בראון
מאנגלית: אירית ארב
כנרת בית הוצאה לאור
30 עמוד, מנוקד

בילי אהב מאוד כדורגל. הוא התמיד באימונים ורצה להיות שחקן מצליח, אבל לא היו לא נעלי כדורגל, כי נעליים כאלה היו יקרות מדי. ערב אחד, כשהלך ברחוב, נגלה לעיניו זר מסתורי בתלבושת כדורגל מיושנת, בועט בכדור. הזר חלץ את נעליו, נתן אותן לבילי ונעלם. נעלי הכדורגל הישנות שקיבל מהזר המסתורי שינו את חייו של בילי. הוא הפך לשחקן מצליח ואפילו התקבל לנבחרת! 'בילי היה בטוח שנעלי הכדורגל שלו הן נעלי קסמים'.
בוקר אחד, כשהגיע למגרש לפני משחק חשוב, בילי גילה ששכח את הנעליים בבית. בילי, הרחוק מלהיות ילד ספונטני וגמיש, נאלץ להשלים עם מציאות מאיימת: הוא עלה למגרש בנעליים של מישהו אחר, בטוח שינחל כישלון חרוץ.
לא כך קרה. בילי התעלה על עצמו, הביא את קבוצתו לניצחון וזכה בתהילה. הוא הבין שהוא עצמו שינה את מזלו, ולא הקסם שבנעליים הישנות. 

הספר WILLY THE WIZARD (וילי הקוסם) מאת אנתוני בראון ראה אור באנגלית בשנת 1995. בשנת 2000 יצא לאקרנים הסרט ג'ימי גרינבל (There's Only One Jimmy Grimble). גיבור הסרט, הנער ג'ימי, קיבל מקבצנית אלמונית זוג נעלי כדורגל ישנות, הפך לכוכב והיה בטוח שבנעלי הכדורגל טמון קסם. בריונים שגזלו ממנו את הנעליים בבוקר משחק חשוב עזרו לו להבין שלא הנעליים הן הגורם להצלחתו, אלא כישרונו. הספר של אנתוני בראון כמו גם הסרט 'ג'ימי גרימבל' שואבים שניהם מאותו מקור – 'Billy's boots' - סדרה של רצועות קומיקס שהתפרסמה בעיתונים שונים באנגליה במשך כ- 20 שנה. גיבור הסדרה היה תלמיד בית ספר עני, שנעלי הכדורגל הישנות שנתן לו סבו השתייכו בעבר לשחקן אגדי. 

אנתוני בראון אייר וכתב כמה ספרים על בילי, ילד רגיש במיוחד וחסר ביטחון, הלומד לגלות את יתרונותיו ואת כוחותיו. בראון בחר להרחיק את הסיפור ולאייר דמויות של קופים תחת דמויות אנושיות. בילי הוא שימפנזה צעיר, ואילו הנערים שהוא תופס כחזקים ומאיימים - ביניהם השחקנים על מגרש הכדורגל - הם גורילות. הבחירה בקופים שונים מאפשרת לבראון להדגיש את ההבדל המהותי בין בילי לילדים שהוא חש שונה מהם, ולבטא באופן מוחשי את החרדה הקיומית המציפה את בילי ואת ההערכה העצמית הנמוכה שלו.  

עוד בסדרת הספרים על בילי –
בילי האלוף, על מקרה שבו בילי הוכיח תושייה מול בריון
בילי וגורדי, על חברות מיוחדת בין בילי לילד שונה ממנו לחלוטין 


אנתוני בראון, מאייר וסופר, נולד באנגליה ב- 1946. כתב בין היתר את גורילה המצוין, העוסק בקשר שבין אב לבתו.  

סיפור מאותו מדף:
על ענת, ילדה התולה את הישגיה בתחרות ריצה בנעלי הספורט שלה - בסיפור 'מה העיקר', 
בתוך סיפורי הבית המשותף מאת נירה הראל.  בילי הקוסם
מתאים לבני ארבע עד שבע.
נירה לוין