אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אומרים אהבה יש

 סיפורו של חים נחמן ביאליק
כתבה: גלילה רון-פדר-עמית
מודן הוצאה לאור 2012
500 עמוד, לא מנוקד
391 עמוד,לא מנוקד 

מ'הס פן תעיר' ועד 'הכניסיני', קשה למצוא ישראלי ששורה משיריו של ביאליק לא נצרבה בו בזמן זה או אחר של חייו. קורפוס היצירות של חיים נחמן ביאליק הוא אחד הנלמדים והנחקרים ביותר בישראל, וספרים על חייו של האיש, על יצירתו ועל מקומו כאחד מיוצריה של התרבות הישראלית נכתבים והולכים. 

הספר, הכתוב כרומן ביוגרפי, מחולק לשני חלקים – 'יתמות' ו'הכניסיני תחת כנפך'. במקום להוריד אין-ספור הערות שוליים מייגעות, הכותבת בחרה להוסיף פרק הרחבה בשוליו של כל פרק סיפורי. כך למשל, אחרי פרק יא, שבמרכזו המעבר של ביאליק ורעייתו מניה לאודסה, מופיעה הרחבה שבה מידע על האישים ש' בן ציון , יעקב פיכמן, מאיר דיזנגוף, אלחנן לוינסקי וזלמן שניאור שביאליק פגש באודסה, וכן הסבר על 'החדר המתוקן' וקטעים נרחבים מחמישה שירים שכתב ביאליק בתקופה זו של חייו. 

ספרה של גלילה רון-פדר-עמית פונה לקהל נרחב, החל בבני נוער וכלה במבוגרים ממש, שדמותו של ביאליק עדיין מעוררת את סקרנותם. ביאליק היה אישיות נערצת כבר בחייו, והיה לו שיג ושיח עם יוצרים, אנשי רוח, עסקנים ומנהיגים. בספר עתיר מידע מסוג זה, המכוון גם לקהל בוגר, היעדרו של מפתח שמות ומקומות הוא בבחינת החמצה של ממש. 

אומרים אהבה יש
מתאים לבני נוער ולמבוגרים.
נירה לוין