אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ג'ק ועוגת הפלא

כתבה: קנדיס פלמינג
אייר: ג' בראיין קָארָאס
מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2011
32 עמוד, מנוקד 

ג'ק, כמו כל ילדי הממלכה, קיבל הזמנה למסיבת יום הולדתה של הנסיכה. ג'ק ואמו היו אמנם עניים, אבל ג'ק השכיל להשתמש בחפצים המעטים שהיו בבית, השיג מצרכים ואפה עוגה מפוארת עבור הנסיכה. בדרכו אל הארמון נקלע למצבים קשים, ובכל פעם נאלץ לוותר על חלק ממתנתו לנסיכה, עד שגם התות הגדול העסיסי ששרד מן העוגה הנפלאה החליק במורד גרונו של שומר הארמון. אבל ג'ק לא ויתר, והיה היחיד שזכה בחיבתה של הנסיכה.
סיפור ששמו מתחיל בשם 'ג'ק' יפעיל אצל רבים מהקוראים פעמון-עליצות קטן: ג'ק הוא שמו של גיבור ספרותי רב-פעלים שסביבו נרקמו מעשיות וסיפורי עם רבים. דומה שמעשיית 'ג'ק' המוכרת ביותר במקומותינו היא ג'ק ואפון הפלא. במעשייה ההיא על שיח האפונים שטיפס אל על בן לילה היישר אל ביתו של ענק ידוע לשמצה, הצליח הנער העני ג'ק להוציא אוצר מידי הענק, נפטר ממנו בדרך מקורית וחזר בשלום אל אמו. אותו ג'ק היה נער פיקח, בעל תושייה, נמרץ ואמיץ. 
כנראה שהמחשבה עליו הדהדה במוחה של קנדיס פלמינג כשכתבה סיפור ברוח מעשייה על ג'ק, נער יצירתי, חרוץ ואופטימי, אמיץ והחלטי, שלא נרתע גם על סף כישלון, ונתנה לסיפורה את השם CLEVER JACK TAKES THE CAKE (כלומר 'ג'ק הפיקח מביא את העוגה'). המתרגמים, בעקבותיה, בחרו עבור הסיפור את הכותרת ג'ק ועוגת הפלא. 

להלן קישור לאתר של קנדיס פלמינג, שבו בין היתר ריאיון עם הסופרת.
http://www.candacefleming.com/index.html 

ג'ק ועוגת הפלא מתאים לבני ארבע עד שבע.
נירה לוין