אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ירושלים שלי

כתבה: תמר הירדני
איורים: דנה נחום
מודן, יד יצחק בן צבי 2011
124 עמוד, מנוקד 

'אפשר לקרוא את הספר בבית, אבל כדאי יותר לקרוא אותו בנסיעה לירושלים, בדרככם לביקור באתרים המופיעים בו', אומרת הכותבת בהקדמה. בספר, שהוא מעין מדריך לטיולים בירושלים המיועד לקוראים צעירים, יש 55 כפולות, כל אחת מהן מוקדשת לנושא 'ירושלמי' אחד. בין הנושאים אזורים שלמים וגם אתרים קטנים, למשל: העיר העתיקה, שער הרחמים, מגדל דוד, בתי הכנסת הספרדיים, מוזיאון חצר היישוב הישן, הר הזיתים, משכנות שאננים, נחלאות, בית רחל המשוררת וכן עוד.
בכל כפולה – שם האתר ומיקומו הכללי, תשובות לשתיים-שלוש שאלות על המקום, מדור 'הידעתם?' ומדור 'משימה ירושלמית'. לדוגמה, בכפולה המוקדשת ל'יד ושם' מסופר בין היתר על משמעות שמו של המוסד ועל חסידי אומות העולם. בכפולה על המושבה הגרמנית מופיעים במדור 'הידעתם' שמותיהן של המושבות הגרמניות האחרות בארץ, ובכפולה המוקדשת למעיין הגיחון נשלחים הקוראים לגלות אם מי המעיין קרים או חמים.
האתרים בספר מופיעים לפי סדר אקראי, והוא אינו ממופתח, כך שקשה מאוד למצוא בו שמות מקומות או אישים שאינם מופיעים בתוכן אך מופיעים בטקסט. חותמת את הספר רשימת כתובות ומספרי טלפון של האתרים השונים. בכפולה הפנימית הראשונה (ובאחרונה) מצויה מפת ירושלים.
בחלק מהכפולות מופיעים גם תצלומים ישנים בנוסף לאיורים. בכפולות לא מעטות, הבחירה של המאיירת בציור-מקרוב אינה מאפשרת לקוראים לקבל תמונה כללית טיפוסית של האתרים המצוירים, וחבל. 

ירושלים שלי
מתאים לבני שבע עד עשר.
נירה לוין