אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מסע בזמן אל מצרים העתיקה

מאת: גורדון וולק
איורים: ניל ריד ובוב ניקולס
כנרת בית הוצאה לאור 2011
95 עמוד, לא מנוקד 

עלילת הספר מתחילה לפני י 100 שנה ויותר ומנסה להחזיר את גיבוריו ואת הקוראים אל 'פעם, לפני עידן ועידנים'. הספר מעוצב כספר ישן: לבן כריכה, הכפולה הפנימית 'מצופה' נייר קיר ישן נושן, ושולי דפיו מצהיבים במתכוון.
גיבורת הספר היא הנרייטה, נערה אנגלייה בת ארבע עשרה. הזמן – חג המולד, 25 בדצמבר 1915, והנרייטה חונכת יומן חדש. אביה התגייס לצבא (הזמן הוא תקופת מלחמת העולם הראשונה) ונמצא עם החיילים הבריטים על אדמת צרפת, ובבית הכפרי נותרו רעייתו וארבעת ילדיו. לפני שיצא לדרכו בנה מכונה סודית מיוחדת במינה; מכונת זמן! כשהנרייטה ואחיה בן העשר מקבלים מהדוד ג'ורג' - פרופסור להיסטוריה עתיקה – ספר ישן על מצרים העתיקה הנרייטה כותבת ביומנה: 'אני חושבת שהדוד ג'ורג' יודע על מכונת הזמן ורומז שאנחנו צריכים לבקר במצרים העתיקה!' הנערה ואחיה אכן יוצאים למסע, ומקפידים לתעד כל מה שעיניהם רואות.
זוהי העילה הפואטית לספר עתיר המידע על תרבות הפרעונים עד שקיעתה. הכתיבה היא בגוף ראשון, בסגנון של ספר הרפתקאות ובלשון בהירה. בספר שפע של מושגים המקבלים פירוש גם בעזרת איורים, וכן הערות, תוספות, מחשבות של ה'תיירים', שרטוטים ונתונים מספריים, והטיפוגרפיה והעיצוב אכן מדמים יומן מסע. התיירים האנגלים הצעירים מבקרים במצרים פעמים אחדות, בנקודות זמן שונות, משנת 2648 לפני הספירה (זמן בנייתה של הפירמידה הראשונה) עד מותה של המלכה קליאופטרה, כמה עשורים לפני תחילת הספירה הנוצרית.
מלבד הטיול למצרים העתיקה, קוראים בעלי עין בוחנת ילמדו הרבה על תרבות החיים באנגלייה של מלחמת העולם הראשונה. 

מסע בזמן אל מצרים העתיקה
מתאים לבני עשר עד ארבע עשרה, לאגיפטולוגים ולנוסעים בכורסה.
נירה לוין