אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

תהיה בריא מוריס מגי

כתב: פיליפ ס' סְטד
איירה: ארין א' סטד
מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2011
32 עמוד, מנוקד

משהו בדמותו ובארשת פניו של עובד גן החיות הקשיש מוריס מגי גורם למתבונן לחבב אותו ממבט ראשון. הוא גרוּם, גבוה אך לא זקוף, שערו דליל ושָׂב, הוא דייקן ומקיים שגרת חיים נטולת השראה. לא בדיוק הגיבור הצפוי בספר מצויר. אבל בחיוך המאיר את פניו יש תום של ילדוּת, נדיבות וחביבות כנה.
מוריס מגי עובד, כאמור, בגן החיות. 'למוריס הייתה עבודה רבה בגן החיות, אך תמיד הוא מצא זמן לבקר את חבריו הטובים'. מוריס הקדיש זמן לכל אחד מהם – עם הפיל שיחק שחמט, עם הפינגווין ישב בשקט, לינשוף קרא סיפורים וכן הלאה. כל אחד מבעלי החיים קיבל ממוריס מגי את תשומת הלב שהיה זקוק לה. כשמוריס מגי חלה ונשאר בבית – ידידיו מגן החיות שדאגו לשלומו באו לבקרו בביתו, וכל אחד מהם עשה כמיטב יכולתו להנעים למוריס את הזמן.
תהיה בריא מוריס מגי הוא סיפור קטן על חברוּת אמת, אבל לא רק זאת; זה סיפור על בדידות שסופו אופטימי: מוריס מגי הוא איש בודד, בודד מאוד: הוא גר לבדו בבית קטן התקוע בין שני בתי קומות. במטבח שלו יש ספל אחד וקערית אחת וקומקום אחד, וכשהוא מכין לעצמו את ארוחת הבוקר - קערית הסוכר היא בת שיחו. באגרטל רק פרח אחד, ועל הקיר תמונה אחת שנראה בה פינגווין אחד. אפילו היצורים הנקרים בדרכו הם לבדם: ציפור אחת, עכברון אחד.
גם בגן החיות נראים רק בעלי חיים בודדים – פיל אחד, קרנף, צב, ינשוף. להקה של פינגווינים אמנם נראית במרחק, אבל הפינגווין שמוריס התיידד אתו נבדל מהם. הסיפור הקטן מראה איך החיבה השוררת בין מוריס לבין כל אחד מבעלי החיים הופכת את הבודדים לחבורה, שחבריה קרובים זה לזה, נוגעים זה בזה, מפגינים חיבה זה כלפי זה ופועלים יחד.
מישהו דיבר על בדידות? 

הרכּוּת שבאיורי הספר, הן מבחינת מבחר הצבעים הן בקווי הדמויות, משלימה את הטקסט המילולי. גם בעיצוב החיות הגדולות, הכבדות, ניכרת עדינות רבה. העיצוב הגראפי של כל אחת מהן מבליט פן באישיותו של מוריס מגי: הנאיביות שבפיל, התוגה שבקרנף, הקשיות שבצב, התום שבינשוף והבדידות השקטה בפינגווין. 
קישור לסרטון קצר על הטכניקה שבה השתמשה המאיירת ארין סטד ליצירת האיורים:
http://us.macmillan.com/BookCustomPage.aspx?isbn=9781596434028&m_type=2&m_contentid=2462336#video 

תהיה בריא מוריס מגי,
ספרם המשותף הראשון של פיליפ ס' סטד ובת זוגו המאיירת ארין סטד, זכה בשורה מרשימה של פרסים ובהם מדליית קלדקוט, והוכתר בין היתר כספר הנבחר של הספריות הציבוריות של ניו יורק.
סיפור מענג ומחמם לב למאזינים בני שלוש ולקוראים עד גיל שבע.
נירה לוין