אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אליוט גו'נס גיבור בלילה

כתבה: אן קוטרינג'ר
איורים: אלכס ט' סמית
עברית: גינה שימבורסקי
אגם הוצאה לאור 2011
26 עמוד, מנוקד

'ביום אליוט הוא ילד שקט.
הוא קורא בספרים שלו.
הוא מאכיל את דגי הזהב שלו.
הוא מתבונן במר סמית,
ששוטף את המכונית שלו.
אבל כאשר השעון מורה חצות...
אליוט הוא גיבור-על!'
מי לא היה רוצה להיות – ולו פעם או פעמיים – גיבור-על?
יש גיבורים בספרות לילדים שזכו במעמדם תוך רכיבה על סוסים בחרבות שלופות, בזכות מבצעי הצלה מסעירים או תעלולים חסרי מצפון. אבל גם לגיבורים השקטים, כמו אליוט, אלה שבולעים את העולם בעיניהם, בשאלותיהם ובספרים שהם קוראים, יש זכות לטעום טעמן של תושייה, גבורה ותהילה. הם עושים זאת בלילה, ברגעי הנים-לא-נים שלפני ההירדמות, כשהעולם שקט והבמה פנויה. אז הם מציירים בדמיונם את הקטסטרופה הרצויה, לובשים את התלבושת המתאימה, ויוצאים להרפתקה שסופה המוצלח ידוע מראש. מה נעים לשמוע אז את התשואות! 

גודש גרפי מאפיין את עמודי הספר; המאייר אלכס ט' סמית יצר אותו באמצעות עומס פרטים באיורים, טיפוגרפיה משתנה, שלטים ותוספות טקסט לאיורים, מפות וחיצים, צורות גיאומטריות, שרטוטים, תכניות עבודה וחישובים. הגודש רומז למגוון המדהים של ההרפתקאות והעיסוקים הממלאים את לילותיו של הילד השקט, שבמשך היום אינו חורג משגרת חיים רגועה. כשהוא ישן הוא מרסן אריות נמלטים, גורר ספינות תועות לחוף מבטחים, מושיע את המלכה ומחזיר את תכשיטיה הגנובים, מפוצץ מטאורים, וכול זה תוך שהוא מדלג מכאן לשם על פני כדור הארץ במרץ ובחן.
'זה גוזל מאליוט את כל הכוחות שלו. לכן ביום...
אליוט שקט מאוד.'
אן קוטרינג'ר היא סופרת קנדית שנולדה ב- 1952. אלכס ט' סמית' הוא מאייר וסופר, חי באנגליה. 

מתאים לבני שלוש עד חמש. 

נירה לוין