אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הנרי הנורא

 
אייר: טוני רוס
מאנגלית: שֹהם סמיט ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2010
96 עמוד, מנוקד
ילדים מן השורה, החיים בהרמוניה יחסית עם החוק כפי שמייצגת אותו הסמכוּת בבית או בבית הספר, נשבים בקסמם של שובבים ופרחחים סדרתיים, חלקם אלמותיים ממש, שהם פוגשים בספרים: תום סויר האמריקני (מרק טווין), אמיל השוודי (אסטריד לינדגרן) ניקולא הצרפתי (גוסיני וסמפה) ורבים אחרים. קוראים ותיקים ייזכרו בגעגועים בתלמיד הפנימיה ג'נינגס (אנתוני באקרידג') ואת הפגע-רע ג'ורג'י מלך הצרות (שעל זהות מחברו אין תמימות דעים) כחברים בסניף האנגלי של אותו מועדון. 
אלה אינם פורעי חוק פשוטים, אלא גיבורים עתירי קסם אישי, דמיון, יצירתיות ומקוריות, שעם כל זריחת שמש מבשילה בראשם תכנית נועזת, מעוררת קנאה. חלקם, כמו תום סויר, בורכו גם במנהיגות טבעית, והחבורה שסבבה אותם מעצימה את תעוזתם ואת ביטחונם בכוחם; אחרים נבלעים בקבוצה או פועלים בשוליה, אבל אי אפשר להתעלם מהם.
בין האבות המייסדים של מועדון השובבים שמור מקום של כבוד לצמד הקונדסים מקס ומוריץ, שהוכיחו כי פחז ומוסר אינם שוכנים בכפיפה אחת, אך גם ידעו ללגלג על הצביעות וההתחסדות בחברה ובזו בגלוי לפרות קדושות (על יוצרם של השניים וילהלם בוש קראו בדףדף).
הנרי הנורא – Horrid Henry – הוא ילדון העומד בתחילת דרכו, ומעשי השובבות שלו עדיין בסיסיים:
'הנרי היה ילד נורא.
כולם אמרו את זה. אפילו אמא שלו.
הנרי זרק אוכל. הנרי חטף, דחף, הפיל וצבט. אפילו הדובי שלו, מר קָטָלָן, השתדל להתרחק ממנו. ההורים שלו היו מיואשים.'
הוא מעיף צלחות מלאות פסטה ברוטב, הורס את מופע המחול של הגברת תוּת-בלי-סבלנות, מאכיל את מל המושלם בתערובת מבחילה שרקח יחד עם שותפתו רוּת-רִשְעוּת ומשבית את שמחת החופשה המשפחתית בחיק הטבע.
כמצופה (ראו מקרה תום סויר), להנרי יש אח קטן. 'שמו היה מלקולם, אבל כולם קראו לו 'מל המושלם'.' תכונותיו המופלאות של מֶל, מעמדו האיתן במשפחה והחיבה היתרה שרחשו לו הכול, אפילו המורה למחול, היו המלכודת שלא אפשרה להנרי הנורא להיחלץ ממעגל החטאים. הוא היה הילד הרע הנצחי. 

שני הספרים שראו אור בימים אלה הם הראשונים בסדרה ארוכה של להיטי הנרי הנורא שפרסמה פרנצ'סקה סימון. היא נולדה בסט. לואיס שבארצות הברית, למדה באוניברסיטאות היוקרתיות ייל ואוקספורד ופנתה לעיתונאות. לאחר לידת בנה החלה לכתוב לילדים. היא פרסמה עד כה יותר מחמישים ספרים. ספריה על הילד הפרוע ראו אור ב- 24 מדינות והפכו לסדרת הנפשה. פרנצ'סקה סימון חיה בלונדון עם משפחתה, ונחשבת כיום לאחת מהסופרות הנמכרות ביותר בבריטניה.
יחד עם הנרי הנורא ראה אור גם הנרי הנורא והמועדון הסודי, שניהם מתאימים לקוראים בני שש עד שמונה.
ספרים מאותו מדף:
הרפתקאות תום סויר, מרק טוויין
ילד ושמו אמיל, אסטריד לינדגרן
סיפורי ניקולא הקטן, גוסיני וסמפה
בילבי גרב-ברך, אסטריד לינדגרן
שירים עליזים וחרוזים פוחזים, רואלד דאל
נני מק'פי – סיפורי האומנת מטילדה
פשוש בריבוע, ג'ודי בלום
ג'ורג'י מלך הצרות, עיבדה דוידה קרול

ולצעירים יותר –
דני, לא! דיויד שנון
דני עושה שטויות, דיויד שנון
ארץ יצורי הפרא, מוריס סנדק
היום הרע של טובה, אלונה פרנקל
שבע דרכים לעשות הורים שמחים, גליה עוז
מקס ומוריץ, וילהלם בוש, עיבד אורי סלע
נירה לוין