אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סעודה אצל המלכה

איירה וכתבה: רותו מודן
עם עובד 2010
30 עמוד, מנוקד

ההורים של נינה לא מרוצים מנימוסי השולחן שלה: תאכלי בפה סגור, נינה. ולא עם הידיים, נינה! אל תתנדנדי עם הכיסא. אל תדברי בפה מלא. אמרתי לך לא עם הידיים!
'אוף! כל הנימוסים האלה! מי צריך אותם!' רוטנת נינה, אבל אביה יודע בדיוק למה צריך להיות מנומסים:
'ומה תעשי אם מלכת אנגליה תזמין אותך לארוחה בארמון בקינגהם?' 

השאלה הזו לוחצת על מתג הדמיון של נינה; ומיד פעמון הדלת מצלצל ואל הבית נכנס ברוב הדר שליח של המלכה. אחרי שהוא תוקע בחצוצרתו אל מול בני המשפחה ההמומים, מתברר שהאפשרות שהעלה אבא הפכה למציאות: מלכת אנגליה מזמינה את נינה לסעודה!
כשנינה עולה למטוס הקטן החונה בחצר היא נראית רגועה למדי על אף שני הגרביים השונים שלרגליה, ועם סיום הסעודה בארמון מתברר שלא זו בלבד שנינה לא תישלח לצינוק, אלא – מה מפתיע! - נימוסי השולחן הקלוקלים יהפכו לחלק מתקנון הטקסים של הממלכה. 

רותו מודן
, מאיירת מוכשרת ודעתנית שמכחולה שנון ודק הבחנה, הוציאה תחת ידה ספר משובח שכולו שלה; סעודה אצל המלכה הוא עלילון (קומיקס) מוצלח, המספר סיפור רהוט ושלם אף שהוא חסכני במילים, ומשאיר בידי הקוראים את הזכות להשלים בדמיונם ובדרכם את מה שלא נאמר בבועות הדיבור. 

סעודה אצל המלכה מתאים לבני חמש ומעלה, למנומסים, לפורצי גבולות ולבעלי דם כחול מכל הסוגים.
נירה לוין