אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הנסיכה יקינתון

כתבה: פלורנס פָּרִי הייד
אייר: ליין סמית
מאנגלית: אירית ארב
כנרת בית הוצאה לאור, איגואנה הוצאה לאור 2010
42 עמוד, מנוקד 

הנסיכה יקינתון נראתה רגילה לגמרי. 'למעשה, אם היא לא הייתה לבושה בבגדי הנסיכה המפוארים שלה, היה אפשר לחשוב שהיא סתם מישהי'. באיור המציג את האפשרות הזאת נראית ילדונת נחמודת, קטנטונת, קצת מודאגת ולגמרי לא מלכותית. העמוד הבא מתמקד בבעיה: 'אם היא לא הייתה מחוברת למשהו או אם לא הוסיפו לה משקל, היא פשוט ריחפה – מעלה, מעלה, מעלה'. 

דמויותיהם המאוירות של המלך והמלכה מראות כמה גדול הפער בינם לבין בתם, ומסבירות למה היא מנסה לרחף ולהתרחק. הזוג המלכותי מצא פתרון קל ופשוט: משקולות זהב קטנות נתפרו לבגדיה של הנסיכה, יהלומים נתפרו לקצות הגרביים שלה, ובכתר שלה שובצו אבני חן כבדות – הכול כדי שהנסיכה תישאר מחוברת לנסיכותה, למעמדה ולחובותיה. 

החולשה הקטנה שהנסיכה לקתה בה העכירה את חייה. כששאלה את הוריה למה איננה יכולה לרחף לה בחוץ – שמעה את המענה הסמלי הדו-משמעי: 'כי את תרחפי ותתרחקי מכאן לגמרי'. דבר כזה כמובן אסור שיקרה, ולפיכך בילתה הנסיכה את ימיה כשהיא רתוקה לכיסא ליד החלון, ואת לילותיה – כשהיא קשורה בחבל ומרחפת סמוך לתקרת החדר שלה. 

הנסיכה יקינתון לא יכלה לרסן את כמיהתה לחופש, ויום אחד עשתה מעשה ומצאה את עצמה חופשייה – מרחפת באוויר הפתוח ומתרחקת מכלוב הזהב של המלכות. מה יהיה? האם הנסיכה תשאיר מאחוריה את כבלי המעמד או תוותר על חירותה? 

הספר מציע ליקינתון מוצא של פשרה, כדי ששאיפותיה האישיות יחיו בשלום עם חובותיה הממלכתיות. הוריה אולי מרוצים, אבל מחיאות כפיים מהקוראים אין לה סיכוי לקבל...
הנסיכה יקינתון מתיימר להיות סיפור על החלטה אמיצה, על היחלצות ממוסכמות ועל חירות – ואיננו כזה.
לבני חמש עד שמונה.
נירה לוין