אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הסיפור המופלא של הלן קלר

כתבה: לורֶנה א' היקוק
מאנגלית: נילי לוי
הוצאת הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים 2010, בסדרה 'צעירים'
123 עמוד, לא מנוקד

'רחמים על עצמנו הם אויבנו הגדול, ואם אנו נכנעים להם, לעולם לא נוכל לעשות את הטוב.'
הלן קלר, שלה מיוחסת הקביעה הזו, ידעה על מה היא מדברת; לפני שמלאו לה שנתיים חלתה, והפכה עיוורת-חרשת. האסון גרם להוריה לשקוע בחמלה וברחמים על בתם הקטנה, שחיה בחשיכה ובדממה ואשר התקפי זעם ובכי היו דרך הביטוי היחידה שהכירה. רק אן סאליבן, המורה שנשכרה ללמד את הלן כשהייתה בת שבע, הצליחה לחדור את החומות שחצצו בין הילדה לבין העולם. היא לימדה את הלן הקטנה 'לשמוע' באמצעות איות מילים על כף ידה, והקנתה לה את כתב ברייל. צעד אחר צעד, תוך הסתגלות לכללים שהנהיגה המחנכת ותוך רכישת הֶרגלים שלא היו לה, הכירה הלן את שמות החפצים סביבה, ולמדה להשתמש בשפה כדי לחשוב, כדי לארגן את המידע שזרם אליה דרך כף היד וכדי לתקשר. 

התברר כי הילדה ניחנה ביכולת קליטה מדהימה, בתבונה רבה, בסקרנות, ברגישות ובחדוות חיים. בעזרתה של אן סאליבן, שליוותה אותה במסירות במשך חמישים שנה כמעט, הצליחה הלן ללמוד בקולג' ואף סיימה את לימודיה בהצטיינות. היא כתבה ספר על חייה ופעלה למען עיוורים וחירשים.
סיפור חייה של הלן קלר הוא סיפור מופתי, שכל אדם, נכה או בריא, יתפעם ממנו. 

מתאים לבני אחת עשרה ומעלה.
נירה לוין