אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מסיכת היגואר


כתב: עוזי פ.
איורים: הילה חבקין
הוצאת הקיבוץ המאוחד 2010, סדרת 'קריאת-כיף'
54 עמוד, מנוקד

הסיפור שמספר דניאל הוא 'סיפור איבוד', כלשונם של ארבעת החברים שהאזינו לו: דניאל מספר איך נסע עם סבא, שהוא חוקר צמחים ידוע וחובב הרפתקאות, אל יער הגשם במרכז אמריקה. דניאל שמח לקראת הנסיעה, כי ידע ש'יער גשם' הוא שמו המדויק של הג'ונגל. אמא של דניאל הביעה התנגדות נחרצת, אבל סבא הצליח לשכנע אותה ביתרונות של מסע כזה עבור דניאל, והשניים יצאו לדרך. 
הטיול היה שזור באיבודי דרך: תחילה שמע דניאל איך סבא הלך לאיבוד בנגב, אחר כך דניאל עצמו 'נסע לאיבוד' ברכבת התחתית של בירת מקסיקו, ולבסוף דניאל וסבא איבדו את דרכם בלב הג'ונגל. 

סוף טוב – הכול טוב. ההרפתקה של דניאל ושל סבא עברה בשלום, לדניאל היו מפגשים עם אנשים מעניינים המכירים את סודות היער, וגם עם בעלי חיים מרתקים, שחלקם רצו 'לטעום' ממנו... 

סיפורו של דניאל נתון בסיפור מסגרת; בתוכו, במהלך שיחה שנושאה 'ללכת לאיבוד', דניאל מספר על ההרפתקה שלו לחבריו. אלא שסיפור המסגרת אינו מוסיף כאן, ו'סיפור האיבוד' של דניאל יכול היה לעמוד בפני עצמו. חבל גם שקולו של דניאל נשמע כקול מבוגר לכל דבר; מאופק, שקול, מתנסח היטב ונוקט לשון שאיננה טבעית בפיו של ילד. ובכל זאת – הסיפור מעניין ונקרא בשטף. 

על הסופר, ועל ספרו המוצלח השבוע של הקרנף (הקיבוץ המאוחד 2008) קראו במאגר ההמלצות

מתאים לבני שבע עד עשר. 

נירה לוין