אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

המתנה הכי טובה בעולם

המתנה הכי טובה בעולם
כתב: ג'ונתן אֶמט
איירה: ונסה קַבָּן
מאנגלית: אירית אֶרְבּ
כנרת בית הוצאה לאור 2009
26 עמוד, מנוקד 

גשם ירד כל השבוע. לחולד, שהתגעגע מאוד לחברים שלו - בייחוד לְארנבת, היה רעיון נהדר: במקום לצאת החוצה בגשם, הוא יגיע לחברתו דרך מנהרה שיחפור מתחת לאדמה! כשחופרים מתחת לאדמה קשה להיות בטוחים בכיוון החפירה, וכשחולד מציץ מתוך האדמה כדי לבדוק איך להתקדם - הוא נתקל בסנאי ובקיפוד. חולד מזמין את שני החברים להצטרף אליו, ושלושתם מפתיעים את ארנבת במאורה שלה.
ארנבת הנרגשת מרוצה מאוד ומחמיאה לחולד: 'הבאת לי את החברים שלי, וזאת המתנה הכי טובה בעולם!' 

'ארנבת' ו'סנאי' שבספר אינם רק סוגים של בעלי חיים, אלא שמותיהם ממש, מה שניכר בכתיב: לא 'הַסנאי הביט לתוך הבור', אלא 'סְנאי הביט לתוך הבור'. לא 'הַקיפוד בדיוק מצא...' אלא 'קיפוד בדיוק מצא...' וכן עוד. בעניין זה ג'ונתן אמט מצטרף לוותיקים וטובים כמו קנת גרהם (בשמות קרפד, חֹלֶד וגיבורים אחרים מהרוח בערבי הנחל), א'א מילן (בשמות ינשוף, שפן ועוד חברים של של פו הדב), וגם לכמה מבני זמננו, כמו ג'וליה דונלדסון (שמות תלמידי הכיתה התת-ימית בספרה דגיג הם נפּוּחית, צלופח, פּוּטית וכן הלאה) וחיה שנהב (שגיבורי ספרה מיץ פטל הם אריה וג'ירפה). לעומת אלה, הרי גיבורי המשלים והמעשיות העממיות הם בדרך כלל האריה, העורב, הזאב וכו', ללא אזכור שמות כלל. 

ג'ונתן אמט וּוָנסה קבן יצרו יחד גם את להוריד את הירח, אין כמו בבית, ויהלום בשלג ואת ארבעת גיבוריהם – חולד, ארנבת, סנאי וקיפוד – המופיעים גם בספר החדש. בעזרת טקסט בהיר וקצר, ואיורים רכי קו, חמים ואופטימיים, השניים מצליחים להגיש לקטנטנים סיפורים על חברוּת ונדיבות. 

לפעוטות, ולגילאי שלוש-ארבע. 

נירה לוין