אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נולד לרוץ

נולד לרוץ
כתב: מייקל מורפורגו
איורים: מייקל פורמן
מאנגלית: נעמי דרום
כנרת בית הוצאה לאור 2008
160 עמוד, לא מנוקד 

'חבר טוב', כלבו של פטריק, נחטף באחד הימים כשיצאו יחד לריצה בפארק. הוא היה כלב צעיר ויפהפה מגזע גרייהאונד, והחוטפים חסרי המצפון קיוו לנצל את כישוריו הטבעיים במרוצי כלבים וכך להרוויח כסף רב. לא הייתה זו הפרידה האחרונה של 'חבר טוב' מאנשים שאהבו אותו ודאגו לו, אך בכל זאת אפשר לומר שהיה כלב בר מזל; תמיד היה בסביבה מישהו שנהג בו בחמלה ובכבוד. 

גיבור ספרו של מייקל מורפורגו הוא הכלב, לא באדם; הקוראים מצטרפים למסעו של ההולך-על-ארבע בעולמם של בני האדם, טובים ורעים. מורפורגו אינו מסתפק בתיאור קורותיו של הכלב מפי מספֵּר בן אנוש, ומדי פעם מעביר את זכות הדיבור לגיבור הכלבי שלו, המספר על עצמו בגוף ראשון. זווית הראייה הכלבית מאפשרת לנו להתבונן בעצמנו, בני האדם, ולבחון ממרחק ובעין ביקורתית את התנהגותנו. 

בסוף הסיפור מייקל מורפורגו אינו מקֵל על קוראיו. במקום לשגר את הכלב לבית חם ולמרק את מצפונם של הקוראים, הוא משלח את גיבורו להמשך הדרך, ומשאיר את הקוראים עם מועקת הספק. 

מייקל מורפורגו הוא סופר בריטי אהוב ומוערך. בין ספריו הידועים - הספר הנפלא הממלכה של קנסקי 
(2001), והסיפור המדהים על אדולפוס טיפס (2006).
נירה לוין