אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

קלף התהילה, כתב סבסטיאן דה קסטל, כתר 2022. 349 עמוד, לא מנוקד. הנערה פריוס פרפקס מתכננת לנקום במכשף ובעוזריו שרצחו את הוריה, אך עבור העזרה שהיא מקבלת עליה לשלם מחיר שספק אם תוכל לעמוד בו. לנוער. 

טים מלי רוצה להציל את הים, כתבה ואיירה פטריסיה אורי כהן, מטר 2022. 38 עמוד, מנוקד. ספינה קטנה היוצאת לשיט מגלה אחרי ליל סערה מה מרחש בלב ים. היא מתחילה לאסוף את האשפה המזיקה והמכוערת שצפה סביבה ומגייסת מבוגרים וילדים, המריעים לה ועוזרים לה במלאכתה החשובה. לבני ארבע עד שבע.

 יש לי פיפי, כתבו מיכל דליות ועפרה שפר-ברטש, איירה רונה מור, חדש בסדרה 'מיכל דליות לילדים. כנרת 2022, 36 עמוד, מנוקד. קסם הבת השנתיים כבר לא רוצה חיתול, אבל עליה ללמוד להיות אחראית על השלפוחית שלה. לבני שנתיים-שלוש.

מיילס מוראלס – האדמה רועדת,
רומן גרפי מאת ג'סטין א' ריינולדס, אייר פבלו לאון, כנרת 2022. 113 עמוד, לא מנוקד. מיילס מוראלס הוא ספיידרמן, הנחלץ לעזרת חברה חדשה בכיתתו שאביה נעלם. לבני שמונה עד אחת עשרה.

סוניק – הרגע האחרון,
מאת איאן פלין, מודן 2022. קומיקס לא מנוקד. העולם נפל קרבן למגפה מלאכותית שהופכת את כל היצורים החיים לרובוטים זומבים. סוניק הקיפוד וחבריו הוגים תוכנית לרפא את העולם. לבני שמונה עד עשר.

קול כלבים, חדש בסדרה 'איש הכלב', כתב ואייר דאב פילקי, צביעה חוזה גריבלדי, כנרת 2022. 220 עמוד, קומיקס מנוקד. שלושה פשפשים זדוניים מגיעים לעיר, מתחזים לאחרים וזורעים כאוס בעיר עד שאיש הכלב וחבריו האמיצים פותרים את התעלומה ומחזירים את הסדר על כנו. לבני שמונה עד עשר.

הכוכב של מורו,
כתבה ואיירה ליזה זברסקי, הוצאת מיטב 2022. 46 עמוד, מנוקד. מורו הוא יצור ורוד, שנולד בכוכב שיושביו הם יצורים ירוקים והוא מנסה להגיע למקום שבו ירגיש שייך. לבני חמש עד שבע ולראשית קריאה. 

מי אמר שאי-אפשר? כתבה סטפני קוטוריה, איירה אגלנטין קלמנס, מטר 2022. 40 עמוד, מנוקד. כשצ'רלי נכשל בהחלקה על הקרח, הוא שומע מאמו שאבד לו הביטחון העצמי. צ'רלי מנסה למצוא את מה שאיבד בעזרת עצותיהם של הסובבים אותו, ולבסוף מצליח. לבני חמש עד שבע.

עט המתנה, מאת אלן סרג' דיזוטפ, איירה דלפין רנו, מטר 2022. 24 עמוד, מנוקד. אביו של ליאו נותן לו במתנה עט ומבטיח שיש בו דברים נפלאים. בעזרתה של אמא ליאו מגלה שבעזרת השימוש בעט בכתיבה ובציור הוא יכול לברוא עולם ומלואו. לבני ארבע עד שש.

כשהעולם התהפך, כתב יואב אבני, כתר 2022. 256 עמוד, לא מנוקד. רותם נאלץ לעבור עם הוריו לבית סבו וסבתו במושב, ומוצא את עצמו מסובך בהרפתקה מסוכנת שמעורבים בה ילדי המושב העוינים והמנהלת הכוחנית במקום העבודה החדש של אביו. לבני 8 עד 11.

שוליית הקוסמת, כתבה תמר הוכשטטר, איורים מאת שירז פומן, עם עובד 2022. 180 עמוד, לא מנוקד. נוח, השוליה של הקוסמת מומביזאן, החליט להרשים אותה בכישוף מסובך, אולם גרם ללקוסמת להתכווץ ולאבד את כוחותיה. שניהם יוצאים למסע הרפתקאות בדרכם אל הקוסם הגדול שיוכל לבטל את הקסם שהשתבש. לבני 10 ומעלה.

בית ענק, מאת מאיה שלייפר, כנרת 2022. 34 עמוד, מנוקד. ענק שגר בבית קטנטן התעטש בגלל קורי עכביש וביתו התפרק. לאחר שבילה זמן רב בשינה על האדמה התעורר הענק וגילה שהתכסה קורי עכביש ושהפך בעצמו לביתם של צמחים ושל בעלי חיים. לפעוטות.