אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

אמיליה והכובע, כתבה איריס ארגמן, איורים מאת אביאל בסיל, כתר כנפיים 2021. 30 עמוד, מנוקד. אמיליה מוצאת כובע ברחוב, וכשבעליו אינם נמצאים היא לוקחת אותו לעצמה, מקשטת ומייפה אותו ומגלה באמצעותו את כשרון היצירה שלה. לבני ארבע עד שש.

המזלג, המכשפה והדרקון,
ספר ראשון בסדרה 'סיפורים מאלאגייזיה', המשך לסדרה 'הירושה'. כתב כריסטופר פאוליני בשיתוף אנג'לה פאוליני, כתר 2021. 155 עמוד, לא מנוקד. לאחר שאראגון מצא את המקום המושלם לאימון רוכבי הדרקונים, הוא מתמודד עם האתגרים בדרך להגשמת החלום, עד שאורחים בלתי צפויים מזכירים לו את עברו ומבהירים לו את ייעודו.

הנסיך האכזר –
בני הערפל, ספר ראשון בסדרה מאת הולי בלק, מודן 2021. 321 עמוד, לא מנוקד. ג'וד בת השבע עשרה מנסה להתקבל לחצר המלכות הבוגדנית של הפיות, אבל לכדי שתצליח בכך עליה להתעמת עם יריבה קטלנית ולהיות מעורבת בתככי הארמון. לנוער.

ילדי בית העץ – הסוד של סבא אפרים, ספר חמישי בסדרה מאת רן כהן אהרונוב, אייר יניב שמעוני, כנרת זמורה דביר 2021. 74 עמוד, מנוקד. ילדי בית העץ עוזרים למאיה לפנות את ביתו של סבא שעבר לדיור מוגן, ומצליחים ללכוד גנבים חסרי מצפון. לבני שבע עד תשע.

ספר על יד,
מאת רינת הופר, כנרת זמורה דביר 2021. 24 עמוד, מנוקד. יד ימין יוצאת לטיול כדי למצוא לה יד אחות, ופוגשת בדרכים שונות את בת זוגה, יד שמאל. הספר מיועד להתנסוּת פעילה של המאזינים הצעירים ודפיו רחיצים. לפעוטות.

התחלה חדשה עם ג'ורג' הסקרן, מאת קתלין ו' זופלד, איורים מאת ה'א ריי. מודן 2021, 32 עמוד, מנוקד. קובץ דברי עידוד ותשבחות לקטנים המצליחים במעשיהם, גדולים כקטנים. נסיבות שונות והישגים שונים מיוצגים בספר בעזרת איורים מעלילותיו של הקופיף המוכר ג'ורג' הסקרן, שבראו בשנות החמישים מרגרט וה'א ריי. לפעוטות.

מה שנבנה ביחד, אוליבר ג'פרס, כתר 2021. 38 עמוד, מנוקד. אב ובתו חולמים יחד על הדברים הנפלאים שיעשו יחד; יבנו בית, עתיד זוהר, אהבה נצחית, חומות כנגד ריבים, דרך לירח וכו', כשההבטחות הן בעיקר סימבוליות ומבקשות להציג חזון. בעיקר להורים ולמבוגרים אחרים.

נקמתו של איש החידות, מאת מיכאל אבס, מס' 12 בסדרה משחקי בילוש, איורים מאת בר פביאן. 151 עמוד, מנוקד. איש החידות חזר והכה שוב; הפעם הוא חשוד שגנב את פיל הזהב במנזר שבצפון הארץ. גם הפעם פותרים הילדים וידידיהם במשטרה את התעלומה. לבני שבע עד תשע.

רוני ונעמה, חדש בסדרה 'סיפורוני', מאת רינת הופר, כנרת זמורה דביר 2021. החתולה נעמה הלכה לאיבוד, ובני המשפחה מחפשים אחריה בכל מקום, אפילו בשוק ובבית הדודים במושב, עד שערב אחד מופיעה על הסף חתולה דומה – אבל אין זו נעמה... ספר קרטון לפעוטות.

אגדות לילדות נחושות, מאת סוזנה מקפארלן, מאיירים שונים, כנפיים – כתר 2021. 130 עמוד, מנוקד. ארבע מעשיות ותיקות – רפונזל, כיפה אדומה, סינדרלה, אצבעונית – מסופרות מחדש במטרה להפקיע את הדמויות הנשיות מההקשר האותנטי שנבראו בו ולהוסיף להן מאפיינים מעצימים, כמו מודעות עצמית, זכות בחירה ויכולת לשלוט בגורלן. לבני שבע עד עשר.

אווטאר – כשף האוויר האחרון, ספר שלישי בסדרה מאת בריאן קונייצקו ומייקל דנטה דימרטינו, כנרת 2021. 76 עמוד, לא מנוקד. טוף מנסה להציל את הלכודים במכרה, אבל נאלץ להילחם באווטאר אנג שמאיים להפר את האיזון בין הרוחות לבני האדם. קומיקס לבני שמונה עד אחת עשרה.

סבתא טרלללה, כתבה וציירה בינה קָין – וָאן דֶר וֵין, מדיה 10 2020. 60 עמוד, מנוקד. סיפורים קצרים מחורזים על סבתא עליזה ומקורית במיוחד, המבלה ומשתעשעת עם נכדיה. לבני ארבע עד שבע.