אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

קבלת שבת ביער, מאת אורית רז, אייר שחר קובר, כנרת 2022. 24 עמוד, מנוקד. הצב מזמין את חבריו לארוחת שבת, אך החברים, שאינם זוכרים שביתו של הצב נמצא תמיד איתו, מתלבטים בשאלה איפה תתקיים הארוחה. לבני שלוש-ארבע.

בעיה באמבטיה, מאת לי יאנג, אייר אביאל בסיל, כנרת 2022. ספר קרטון.
צעצועי האמבטיה אינם מרוצים מהאכסניה שלהם, ודורשים מרוני למצוא להם מקום טוב יותר.לפעוטות.

על נמשים ולימונים,
כתבה מאירה ברנע-גולדברג, אייר רמי טל, כנרת 2022. 28 עמוד, מנוקד. מאירה הקטנה מספרת מה שחוותה כשחבריה לגלגו על שמה ועל נמשיה, ומסבירה מה עזר לה להבין שלא כל ילדה מתברכת ביתרונות הממלאים אותה גאווה ושמחה. לבני ארבע עד שבע.

דובי בוא אופים פיצה,
מאת בנג'י דיוויס, מאנגלית נעמי בן גור, מטר 2022. ספר קרטון. בפיצרייה מכינים פיצה, והילדים יכולים להניע את איור הסכין ו'לחתוך' עגבניות, 'לרדד' את הבצק ולבחור את התוספות. לפעוטות.

מכונית הבנטלי הלבנה, כתב חזי מגן, אייר רמי טל, מטר 2022. 36 עמוד, מנוקד. סבא ונכדו חובב המכוניות בונים יחד מלגו חניון למכוניות צעצוע, ודגם מוקטן של מכונית הבנטלי הלבנה של סבא. לבני שלוש-ארבע.

אנה קדברה – בעיה עם כנפיים, ספר שני בסדרה. כתב פדרו מניאס, אייר דיוויד סיירה ליסטון, עם עוב ד2022. 123 עמוד, מנוקד. חיות משק מתעופפות בשמי העיירה מונוויל, ומשאירות אחריהן יצור קסום. אנהקדברה וחבריה למועדון הירח המלא מנסים לגלות מי הוא, ומה הקשר בינו להיעלמות המורה שלהם לכישוף. לבני חמש עד שמונה.

הלהקה שלי,
כתבה תמר בראון אלקלס, איורים מאת רותם טפלו, מטר 2022. 30 עמוד, מנוקד. רותם, ששומעת מאמא על הימים שבהם ניגנה בלהקה, מנסה להקים להקה בגן. אבל רותם לא סבלנית, מחליטה בלי להתחשב באחרים, ונאלצת ללמוד שרק בשיתוף פעולה אפשר להצליח. לבני חמש עד שבע.

יש לי סוד,
כתבה יעל פדר, איירה אסיה איזנשטיין, שוקן 2022. 34 עמוד, מנוקד. כשאח ואחות מתווכחים על הזכות לשמור משהו בסוד, אימם מסבירה להם מה ההבדל בין סוד טוב, שמותר לכל אחד לשמור לעצמו, לסוד רע, המחייב את שיתוף המבוגרים. לבני חמש עד שבע.

לילי הבישנית,
כתבה ואיירה קאט מין, עם עובד 2022. 44 עמוד, מנוקד. הארנבת לילי המתגוררת בתיבת דואר מקבלת מכתב המיועד ללבנה, ועל אף חששותיה יוצאת למסע כדי למסור את המכתב החשוב לתעודתו. לפעוטות.

קלף התהילה, כתב סבסטיאן דה קסטל, כתר 2022. 349 עמוד, לא מנוקד. הנערה פריוס פרפקס מתכננת לנקום במכשף ובעוזריו שרצחו את הוריה, אך עבור העזרה שהיא מקבלת עליה לשלם מחיר שספק אם תוכל לעמוד בו. לנוער. 

טים מלי רוצה להציל את הים, כתבה ואיירה פטריסיה אורי כהן, מטר 2022. 38 עמוד, מנוקד. ספינה קטנה היוצאת לשיט מגלה אחרי ליל סערה מה מרחש בלב ים. היא מתחילה לאסוף את האשפה המזיקה והמכוערת שצפה סביבה ומגייסת מבוגרים וילדים, המריעים לה ועוזרים לה במלאכתה החשובה. לבני ארבע עד שבע.

 יש לי פיפי, כתבו מיכל דליות ועפרה שפר-ברטש, איירה רונה מור, חדש בסדרה 'מיכל דליות לילדים. כנרת 2022, 36 עמוד, מנוקד. קסם הבת השנתיים כבר לא רוצה חיתול, אבל עליה ללמוד להיות אחראית על השלפוחית שלה. לבני שנתיים-שלוש.