אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

שרה לוי-תנאי, כתבה אבירמה גולן, איירה ליהי יעקב, צלטנר 2020. 32 עמוד, מנוקד. חדש בסדרה 'הישראליות – סדרה היסטורית נשית'. סיפור חייה של מי שהייתה גננת, שחקנית, סופרת, משוררת, מלחינה וכוריאוגרפית, מייסדת להקת ענבל וכלת פרס ישראל. לבני שמונה עד אחת עשרה.

אבולוציה, ספר הפעלה וצביעה, מאת סבינה רדווה, שוקן 2020. 55 עמוד, מנוקד. מידע והסברים על תורת האבולוציה של דארווין והכרת מונחים מרכזיים כמו ברירה טבעית, אינסטינקט והתאמה לסביבה, באמצעות פעילויות מצוירות, תשבצים, חידות ומבוכים. לבני שמונה עד אחת עשרה.

חנה סנש,
כתבה אבירמה גולן, אייר אלון כעש, צלטנר 2020. 32 עמוד, מנוקד. חדש בסדרה 'הישראליות – סדרה היסטורית נשית'. סיפור חייה של חנה סנש, שעלתה לבדה מהונגריה על סף מלחמת העולם השנייה, נמנתה עם קבוצת הצנחנים שהתנדבו למשימות צניחה במסגרת הצבא הבריטינ במאבקו באויב הנאצי באירופה. לבני שמונה עד אחת עשרה.

רחל,
כתבה אבירמה גולן, איירה בינה כץ, צלטנר 2020. 34 עמוד, מנוקד. חדש בסדרה 'הישראליות – סדרה היסטורית נשית'. סיפור חייה של רחל המשוררת, שעלתה ארצה והשתקעה בחוות העלמות לחוף הכינרת, אך נודעה בעיקר בזכות השירים הנפלאים שכתבה כעבור שנים, כשהייתה על ערש דווי. לבני שמונה עד אחת עשרה.

לאונרדו וגל, מאת אסתי אוסובסקי, אייר נֹעַם נדב, הקיבוץ המאוחד 2020. 106 עמוד, לא מנוקד. גל, הסובל מהפרעת קשב וריכוז וצובר כישלונות ותסכולים בבית הספר ובבית, מוצא את עצמו באיטליה של המאה ה-15, מתיידד עם לאונרדו דה וינצ'י הגדול ולומד שגם ילדים כמוהו עשויים להצליח ולזכות בהערכה. לבני שמונה עד אחת עשרה.

ש'י עגנון, כתבה אבירמה גולן, איירה שרון שפיץ, צלטנר 2020. 32 עמוד, מנוקד. סיפור חייו בעברית גבוהה של הסופר שמואל יוסף עגנון, חתן פרס נובל. לבני שמונה עד אחת עשרה.

הנרייטה סאלד, כתבה דורית גני, איירה אורן אקרש-ביטון, צלטנר 2020. 32 עמוד, מנוקד. סיפור חייה של הנרייטה סאלד, יזמת שפתחה בתי ספר למהגרים בארצות הברית, ייסדה את ארגון הדסה המפעיל בישראל מרפאות, בתי חולים ובית ספר לסיעוד, ניהלה את עליית הנוער והצילה ילדים פליטים שחולצו מגרמניה הנאצית. לבני שמונה עד אחת עשרה.

ז'אן-מישל בסקיה, כתבה איזבל סנצ'ס וגארה, אייר לוסיאנו לוזאנו, צלטנר 2020. 28 עמוד, מנוקד. סיפור חייו של אמן צעיר שיצירתו נחשבת כיום למשפיעה הגדולה ביותר על תרבות אמנות הרחוב בעולם. לבני שמונה עד עשר.

אריתה פרנקלין,
כתבה איזבל סנצ'ס וגארה, איירה איימי בלקוֶול, צלטנר 2020. 30 עמוד, מנוקד. סיפור חייה של הזמרת והיוצרת האפריקנית-אמריקנית אריתה פרנקלין, זמרת הנשמה הידועה והמצליחה ביותר שגייסה את אמנותה למאבק למען שוויון וזכויות אדם. לבני שמונה עד עשר.

יום של גאווה, כתב רועי יולדוס-רייס, אייר יוסי מדר, ספרי ניב 2020. 26 עמוד, מנוקד. מעשייה אורבנית מחורזת, על מאבקה של קשת, גיבורת מצעד הגאווה ומקור ההשראה לחוגגים, במכשפת הבושה המרושעת המנסה לגזול מהחוגגים את צבעוניותם ולהרוס את הצבעוניות בחברה. לבני ארבע עד שש.

איפה אמא שלי? איפה הבית שלי? שני ספרוני קרטון לפעוטות, בסדרה 'לגעת ולהרגיש'. גורים של בעלי חיים יוצאים לחפש את אמותיהם ואת בתיהם. דפדוף בספרונים יספק לפעוטות גירוי חושי תוך מישוש מרקמים רכים בדפים.

ההמצאה המדהימה 2 – המשקפיים,
מאת גל פורת, ספרית פועלים 2020. 127 עמוד, מנוקד. כשאבא של גל נותן במתנה משקפיים מיוחדים במינם, גל לא שיער שבזכות המשקפיים הוא יוכל לעזור לחברו הטוב ולמשפחתו לשקם את חייהם. לבני שבע עד תשע.