אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

מלכה, בסדרה 'השושלת', כתבה קתרין מקגי, מודן 2021. 365 עמוד, לא מנוקד. לאחר מות אביה המלך, הנסיכה ביאטריס הופכת להיות מלכת ארצות הברית. היא מגלה כי לא כולם מרוצים מהשינויים בשלטון, ונאלצת להתמודד עם סכנה המאיימת על חיי בני המלוכה. לנוער.

כתר אמצע החורף,
ספר שלישי ואחרון בסדרה 'הנער המכשף' מאת מולי נוקס אוסטֶרְטַג, כתר 2021. 202 עמוד, קומיקס לא מנוקד. אריאל מוטרדת בשאלות זהות ומנסה לגלות למי היא שייכת. כשכוח מרושע מציע לה גישה אל עברה, היא מתקשה לסרב, ועד מהרה מגלה מה היא נדרשת להקריב. לנוער צעיר.

מר צדקיהו ומרת חלקיהו,
כתב אליעזר אהרוני, איורים מאת עוזי בנימין, מדיה 10, 2021. 24 עמוד, מנוקד. סבא וסבתא של תותי מתווכחים ללא הרף; השניים המכונים מר צדקיהו ומרת חלקיהו מלמדים את הקוראים נימוסי שיחה ותרבות דיבור. לבני ארבע עד שבע.

עד שהופיע דב,
מאת ריצ'רד ט' מוריס, ציירה לווין פם, כנפיים וכתר 2021. 34 עמוד, מנוקד. יום אחד הגיע דב לנהר שלא הכיר, ובסקרנותו רכב על גזע עץ והחל לשוט על פני המים. בעלי חיים שונים שמעולם לא פגש - כולם חסרי ניסיון במסעות כמותו – הצטרפו למסע, ויחד הגיעו כולם כולם יחד לסופו המוצלח. לבני ארבע עד שש.

תעלומה בזמן קורונה, מס' 26 בסדרה 'חבורת כוח המוח' מאת זהר אביב, איורים מאת אריאל נעמן. 108 עמוד, לא מנוקד. בני החבורה נקראים לחקור מה מקור הסתימות בשירותים של בית הספר ומגלים משבר משפחתי. לבני שמונה עד עשר.

סיפור פשוט על יום מבולבל,
כתב ואייר מוטי קידר, הוצאה עצמית 2021. 28 עמוד, מנוקד. שלושה חברים החליטו להתחמק מהלימודים, ובמקום ללכת לבית הספר שביער פנו לטבול באגם. את עונשם קיבלו כשלאחר הטבילה לבשו זה את כסותו אחר. לבני שלוש עד חמש.

הגל הגדול, ראשון בסדרה 'סיפורים מהעמק הנסתר' מאת קרלס פורטה, עם עובד 2021. 45 עמוד, מנוקד. אי שם חבוי עמק סודי וחלומי, שרק מעטים מכירים אותו. חיים בו שרה, טיקי ויוּלָה – כל אחד מהם נראה אחרת, ובכל זאת הם מבלים את זמנים בנעימים בהכנות לקראת הסתיו המתקרב. לבני שש עד שמונה.

המלך המרושע, ספר שני בסדרה 'בני הערפל' מאת הולי בלק, מודן 2021. 279 עמוד, לא מנוקד. ג'וד, שתפסה את השלטון באלפהיים, מגלה שמישהו בסביבתה מתכנן לפגוע בה ונאלצת לשתף פעולה עם המלך הרשע כדי להילחם על מה שיקר לה. לנוער.

השמיים שמעבר לסערה, הספר האחרון בסדרה 'הניצוץ שבאפר', מאת סבה טהיר, כתר 2021. 546 עמוד, לא מנוקד. לאיה מנסה לעצור את האפוקליפסה המתקרב, אבל במאמציה להשמיד את האויב היא מעירה מרבצו כוח הרסני ונאלצת לשתף פעולה עם תופס נשמות. לנוער.

מתי מתרתח, מאת רוברט סטרלינג, כתר 2021, 28 עמוד, מנוקד. מתי מתרתח בכל פעם שמישהו אומר לנו מה לעשות, וכך מפסיד הנאות וחברים. אמו וחבריו מלמדים אותו דרכים לשלוט בכעסו. לבני שלוש עד שש.

אמבטיה לשבתיה, מאת ע' הלל, איירה איה גורדון נוי, ספרית פועלים 2021. ספר קרטון. שירו של ע' הלל בספר נפרד מספר על הילדה בתיה שרוחצת את בובתה קטיה באמבטיה; 'דלי מים שופכת, בקצף סבון מקצפה, בלופה משפשפת [...] זאת אמבטיה לשבתיה'. לפעוטות.