אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

פופטרופיקה – המשלחת האבודה, ספר 2 בסדרה מאת מיטש קרפאטה, איורים מאת קורי מריט. שלושה ילדים מחפשים את הדרך הביתה בעזרת מפת קסמים כשנבל מסוכן בעקבותיהם. לבני שבע עד עשר.

המגדל של נירון,
חמישי בסדרה גורלו של אפולו, מאת ריק ריירדן, בסדרה ,מרגנית – ספרי מופת לילדים ולנוער', זמורה 2021. 365 עמוד, לא מנוקד. רומא החדשה בנויה ומוגנת, אך אפולו ומג צריכים להתכונן למאבק הגורלי עם הקיסר האחרון ולהשמיד אותו. לבני תשע עד שתים עשרה.

סיפורי נאפי,
מאת פרסי בולצ'יילד, איירה סילביה כביב, הוצאת פה 2020. 98 עמוד, מנוקד. קובץ סיפורים על מעלליו של נאפי, גיבור עממי סקרן וחובב תעלולים של שבטי הילידים של צפון אמריקה. הסיפורים עברו בעל פה מדור לדור ונכתבו בראשונה בשנות השמונים של המאה ה-20. לבני שמונה עד אחת עשרה.

סוניק – הקרב על אי המלאכים, מאת איאן פלין, מודן 2021. 90 עמוד, קומיקס לא מנוקד. רובוט מרושע המצויד באינטליגנציה ובגוף בלתי מנוצח כובש את אי המלאכים ומאיים לגזול את היהלום שבלב האי ולהמיט אסון על העולם. לבני שמונה עד אחת עשרה.

נייט הגדול משחק אותה,
מאת לינקולן פֶּרְס, כתר 2021. 79 עמוד, קומיקס מנוקד. נייט בטוח שחבריו בקבוצת הכדורגל מרוצים מתפקודו כשוער, אבל הוא רחוק מלהצטיין, וזאת בלשון המעטה... לבני שבע עד תשע.

חמי החמור שנעלב,
כתבה רחל חדד, איורים מאת שי-לי בלמס, הוצאת צמרת 2020. 22 עמוד, מנוקד. חמי החמור לא הוזמן לחגיגת יום ההולדת של האריה, ובצערו הרס את העוגה המפוארת. הסיפור מסתיים בסליחה הדדית ובפיוס. לבני שלוש-ארבע.

העץ של פלצ'ר,
כתבה ג'וליה רולינסון, איירה טיפני ביק. הוצאת דֹּב 2021. 26 עמוד, מנוקד. פלצ'ר שם לב שהעץ האהוב עליו הולך ומשתנה, מצהיב ומאבד את עליו, אך מתנחם בכך שנטיפי קרח שהופיעו פתאום מקשטים את העץ. לבני שלוש-ארבע.

ליבי, או: מה קרה ביום הכי מעצבן בשנה? כתבה הדס ליבוביץ', איורים: דניאל פלג, הקיבוץ המאוחד 2021. 102 עמוד, מנוקד. ליבי כועסת על ניר, שמציק לה ללא הרף ומתגרה בה, בכל הזדמנות. לאחר שהיא בורחת מהכיתה היא מגלה שניר אוהב בעלי חיים כמוה, וחתלתול, ששניהם מטפלים בו, הופך אותם לחברים. לבני שבע עד תשע.

משפחה בתחפושת, כתב רוביק רוזנטל, אייר אביאל בסיל, כתר 2021. ספר קרטון לפעוטות. ליואל יש אחות אבא ואמא. בכל בוקר יואל מודיע איזו תחפושת בחר למשפחה; פעם הם משפחה של פילים, ופעם משפחה של צעצועים, וכל אחד מנסה להציג דמות מתאימה. לפעוטות.

איך לצייר מנגה - המדריך השלם לציור מנגה, מארק קרילי, כנרת 2021. 124 עמוד, לא מנוקד. לאחר מבוא כללי על סגנון המנגה, על הציוד הדרוש ועל בחירת סגנון אישי, פרקי החוברת מוקדשים לראשים ופנים, פרופורציות ומצבים, סגנון הצ'יבי, יצירת הסביבה, טיפים לגימור בדיו, לפריסת הסיפור ולעריכת הריבועים, בועות המילים. לבני תשע ומעלה.

הגברת העיוורת, מאת מלי לוזון, איירה מיכל רון, הוצאת צמרת 2020. 24 עמוד, מנוקד. יואב מגלה שבבניין שלו גרה שכנה עיוורת, מתמלא סקרנות ויוזם מפגש היכרות שהוביל לידידות. לבני חמש עד שבע.

אור קטן,
מאת לי יאנג, איורים מאת דריה סינה, טפר 2021. 26 עמוד, מנוקד. כשנועם מתקשה להירדם בחושך, אמא מלמדת אותו להיעזר באורות הקטנים שבבית ובחוץ, ולהירגע. לבני שלוש-ארבע.