אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

עוגת גזר

כתבה: מיריק שניר
איורים: שירז פוּמָן
כנרת בית הוצאה לאור 2007
45 עמודים מאוירים. מנוקד.

הרבה מאוד גזר הבשיל בגינה; ילדי הגן כבר בישלו גזר, ריסקו גזר, שתו מיץ גזר – ועכשיו החליטו להכין עוגת גזר. אבל כל ההכנות ומיטב הכוונות אינן מועילות כשמתברר ששכחו להכניס מרכיב חשוב אחד... מה עושים? מתחילים מחדש!
כמו ב- picture book יש בעוגת גזר מעט מאוד טקסט, לפעמים חמש מילים בכפולה. ובכל זאת, גם בגלל היעדר גמישות בחריזה ובמשקל, יש בטקסט מידה של ארכנות-יתר והוא מאבד מחינניותו.
האיורים בסגנון רטרו של שירז פוּמָן נלבבים ומשרים עליצות, והם נוחים מאוד לעין צעירה; המבוגרים שיקריאו לפעוטותיהם ייזכרו בוודאי בגעגועים בספרים שאהבו אי אז, בילדותם.
למרות החן שבהם, אין האיורים מצליחים למנוע את התחושה שהסיפור נמתח מעבר למידותיו.

מתאים לבני שלוש-ארבע. 

מיריק שניר היא סופרת ותיקה ומוכרת. ילידת כפר גלעדי, למדה הוראה וחינוך מיוחד ובמשך כ- 20 שנה עסקה בחינוך ילדים. היא החלה לספר סיפורים ולכתוב אותם כשהייתה אם צעירה ומחנכת, אך סיפורה הראשון, גלגלים, פורסם רק בשנת 1982. בין ספריה - ילדה אחת אמרה, הקבה'מ תשמ'ה, כך, פך, טרח! הקבה'מ, תשנ'ו, הר גלידה, הקבה'מ תשנ'ו, לאיבוד הלך לי זבוב, הקבה'מ תשנ'ו, לילה דב, הקבה'מ תשנ'ו.
את הספר הזכור לטוב לשונות קטנים (שבא הוצאה לאור, תשמ'ז) כתבה מיריק שניר יחד עם מרים רות, ומתועדות בו מאות אמירות יצירתיות ומקוריות של פעוטות. הספר אזל מן השוק, וחבל! 

נירה לוין