אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מי מפחד מהספר הרשע?

מי מפחד מהספר הרשע? ((Who's Afraid of the Big Bad Book?
כתבה ואיירה: לורן צ'יילד
מאנגלית: גילי בר-הלל סמו
אגם הוצאה לאור 2009
38 עמודים, מנוקד

הֶרְבִּי דווקא אהב ספרים ואהב לקרוא, אבל כמו קַרְיָנִים מושבעים הוא קרא בכל מקום, ובין דפי הספרים שלו היו 'פרורי ביסקוויטים, מריחות בננה ופה ושם איזה אפון מעוך.' בלילה שעליו מסופר הֶרְבִּי קרא בספר 'אגדות קלאסיות' עד שנרדם. לתדהמתו, אחרי שינה קצרה הוא מצא את עצמו בתוך אחת המעשיות! כך התחיל מסע בלהות על דפי סיפורים שהֶרְבִּי, כך התברר לו לחרדתו, הרס את חיי גיבוריהם: הנסיך לא הגיע לנשף המלכותי, כי הֶרְבִּי גזר אותו פעם מן הספר והדביקו בכרטיס ברכה; והמלכה זעמה כי הֶרְבִּי צייר על פניה שפם... בקיצור – הֶרְבִּי הבין שמוטב לו לברוח מן הספר הרשע!
שם הספר בלשון המקור - Who's Afraid of the Big Bad Book?- מוביל בקונוטציה מיידית ל- Who's Afraid of the Big Bad Woolf? (מי מפחד מהזאב הרע?), שיר הנושא הפופולרי של סרט אנימציה מאת וולט דיסני משנת 1933, על שלושת החזירונים הקטנים. בזכות הקשר הקונוטטיבי זוכה 'הספר הרשע' בתכונותיו האיומות של הזאב מן המעשייה על שלושת החזירונים וממעשיות מאחרות – יצור ערוּם, שפל ואכזר. הנה - אומרת הכותרת לקוראים הידענים - לתוך ספר כזה נכנס הרבי! האם ייצא משם בשלום?
ידע קודם בספרות הוא חיוני לכל מי שירצו לקרוא את הסיפור: מי שלא שמע מעולם על בית עשוי ממתקים (הנזל וגרטל), או על ידית דלת גבוהה מכדי שאפשר יהיה להגיע אליה (אליס בארץ הפלאות) – לא ימצא את ידיו ורגליו במהמורות שבדרכו של הֶרְבִּי אל החופש.
לורן צ'יילד (נולדה ב- 1965) היא כותבת ומאיירת אנגלייה – בהירת ביטוי, עדכנית ובעלת סגנון אישי מובהק (לאחרונה ראה אור בעברית 'בילבי גֶרֶב-בֶּרֶך' מלווה באיוריה). בספר מי מפחד מהספר הרשע? גם הטיפוגרפיה נושאת חלק מן המשמעות. הנה הקישור לאתר הרשמי של לורן צ'יילד:
http://www.milkmonitor.com/main.htm
לא מעט ספרים שהגיבורים שלהם הם ספרים הופיעו בשנים האחרונות, ובהם -
הספר הכי מרתק, ג'וליה דונלדסון, כנרת בית הוצאה לאור 2007 לוידע, כתבה ואיירה יוֹקֵה פַן לֶוֶן, כנרת / איגואנה הוצאה לאור 2007 החביתיות של מר זאב, מאת ג'אן פירנלי, אגם 2009
(על כולם קראו בדףדף)
מי מפחד מהספר הרשע? מתאים לבני חמש עד שמונה. 
נירה לוין