אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בחצות הלילה

כתבה: ג'קלין ווילסון
תרגמה: גילי בר-הלל-סמו
אייר: ניק שרת
ידיעות אחרונות ספרי חמד, 219 עמודים


ספר זה מצטרף לשני ספרים אחרים מאת ג'קלין ווילסון - 'סודות' ו'חברות בפיג'מות' שיצאו לאחרונה בהוצאת ידיעות אחרונות. גיבורות שלושת הספרים הן ילדות החוות בדידות, תחושות ניכור והתמודדות עם סודות במשפחה.
חייה של ויולט, גיבורת 'בחצות הלילה', הפכו מסובכים ומבלבלים מאז פליטת הפה המרושעת של סבתא: וויל, אחיה הבכור של ויולט, הוא ילד מאומץ. מאז שהסוד המשפחתי נתגלה מתקשה ויולט להתמודד עם המתח המתגבר בין וויל לבין אביהם הנוקשה ועם החולשה והפייסנות המאפיינות את אמא. ויולט, הנמצאת בין ילדות להתבגרות, חשה אבודה נוכח מצבי הרוח המשתנים של וויל ובעיקר בגלל גסות הרוח שהוא מפגין כלפיה וכלפי בני המשפחה האחרים.
ויולט הבודדה מבטאה את רחשי לבה במכתבים שהיא כותבת (אך אינה שולחת) לסופר האהוב עליה, שספריו על עולם הפיות הם מקור ניחומים בעבורה.
הכל משתנה כשג'סמין, בתו הזוהרת של שחקן מפורסם, מצטרפת לכיתתה של ויולט. כשהשתיים הופכות לחברות ויולט זוכה בהזדמנות להכיר משפחה השונה בתכלית ממשפחתה שלה. האם החיים במשפחה כזו טובים יותר?
דווקא כשהכל סוגר עליה, וכשנראה שאין מוצא - ויולט מעזה לצאת אל העולם ולעשות בכוחות עצמה למען עצמה.
הסיפור אמין, קולח ופונה לילדים בלשון שאיננה עילגת ועם זאת איננה מתנשאת. רבים מהם ימצאו בו הד למחשבותיהם, לרגשותיהם ולהתלבטויותיהם.
מומלץ לבני תשע ומעלה.

נירה לוין