אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הספר הפנטסטי של נורית זרחי

הספר הפנטסטי של נורית זרחי

כתבה: נורית זרחי
איורים: רותו מודן
ידיעות אחרונות ספרי חמד
103 עמוד, מנוקד


'אם אמא שלי לא יכולה לאהוב אותי – מי כבר בעולם כולו יצליח בזה?'
התהייה המוצדקת הזאת היא שמו של אחד הסיפורים בספר, שהוא בגדר כרטיס כניסה לעולם אחר; עולם מרתק ומשעשע, צבעוני ומרנין לב ועין, ומפתיע ומטלטל ונוגע ללב. כשאתה מתהלך בו - כמו דוהר על סחרחרת בלונה-פרק – מראות היום-יום מחווירים מאחוריך ואתה בולע בשקיקה כל מה שעיניך רואות.

נורית זרחי מפליאה בכתיבה. היא אשפית של מילים ודימויים, מצליחה להפוך סלעי אמיתות על פיהם ופוסעת בביטחון אל הלא צפוי. היא יודעת לכשף את קוראיה ומובילה אותם בקולמוסה למקום שאין ספק, הוא בדוי, אבל כל כך משכנע ומשכר!
עֲשָׂרָה מסיפוריה של המשוררת-סופרת, שחלקם ראו אור בעבר כספרים נפרדים, נארזו בְּסֵפֶר אֶחָד. בכפיפה אחת שוכנים המכשפה הקטנה אָמוֹרִי אַשִׂיג אָטוּסָה שנכשלה בבחינת הסיום בבית הספר למכשפות, תנינה ושתי אחיותיה – גוֹל וְיָת, מַר יַגִידוּ שחשש להתחתן עם בת-ים, הג'ירפה מיליגרם שנולדה קצרה וקטנה כמו אפונה, ואחרים – גיבורים שנקודת ההתחלה שלהם הייתה מדאיגה, אבל בסופו של דבר הגיעו לחוף מבטחים.

מאיירת הספר היפהפה הזה היא רותו מודן, שהמחול המיוחד של עפרונותיה הולם להפליא את אולם הריקודים הפנטסטי שיצרה נורית זרחי.

יופי של ספר לכל. ייהנו מהאזנה בני חמש ומעלה, ומקריאה – מי שאוהבים לקרוא.

נירה לוין