אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אנסטסיה


כתבה: לוֹיס לוֹרי
מאנגלית: מאירה פירון
טל-מאי הוצאה לאור 2007
112 עמודים מנוקדים

לא פשוט להיות בת עשר. כך חושבת אנסטסיה, גיבורת הספר, שהקוראים מוזמנים לְלַווֹת אותה במהלך שנה אחת בחייה.
אנסטסיה היא ילדה אמריקנית, בת יחידה. אבא שלה מלמד סִפְרוּת באוניברסיטה. אמא שלה ציירת. לאנסטסיה יש חברות, היא לומדת בבית הספר, ובעוד כמה חודשים ייוולד לה אח קטן. אנסטסיה איננה מרוצה מן השינוי הצפוי. יש לה גם סבתא בת תשעים ושתיים, שאיננה זוכרת אפילו את שמה של נכדתה. אנסטסיה אינה מרוצה גם מזאת, ואינה אוהבת לבקר בבית האבות שבו סבתא חיה.
לאנסטסיה יש מחברת ירוקה, ובה היא כותבת מילים חדשות שמוצאות חן בעיניה, כמו 'נִפְעֶמֶת', או 'הֲפַכְפַּך'. היא גם עורכת רשימות - של דברים שהיא אוהבת ושל דברים שהיא שונאת. למשל, אנסטסיה שונאת את השם שלה; הוא ארוך עד כדי כך שאי אפשר לכתוב אותו לרוחבה של חולצת טי, ואפילו אי אפשר לקצר אותו לשם חיבה ראוי!
אבל אנסטסיה היא בת עשר, וילדות בנות עשר יכולות לשנות את דעתן – אפילו על דברים חשובים כמו בָּנִים, או המורָה, או התינוק הצפוי להיוולד, או סבתא.
אנסטסיה היא ילדה שמתחילה לחשוב על החיים, ובמילים אחרות – מתחילה להתבגר.

מומלץ לבני שמונה עד שתים עשרה.

לוֹיְס לורי - Lois Lowry – היא סופרת אמריקנית ותיקה שנולדה לפני מלחמת העולם השנייה. אביה היה רופא שיניים ששירת בצבא האמריקני, והמשפחה עברה בעקבותיו ממקום למקום. לויס נלדה בהוואי, ובמהלך ילדותה התגוררה בין היתר בניו יורק, בפנסילבניה ואפילו בטוקיו שביפן.

הספר אנסטסיה הוא הראשון בסדרה בת כעשרה ספרים.

לויס לורי מוכרת לקוראים הצעירים כמחברת גוני גרין בבית הספר, שנכלל ברשימת מצעד הספרים תשס'ו. ראו הפעלות לבית הספר באתר דףדף.

נירה לוין