אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אטיקוס מספר הסיפורים


כתבה: לוסי קוטס
איורים: אנתוני לואיס
תרגם מאנגלית: אמיר צוקרמן
ידיעות אחרונות ספרי חמד, 2006
262 עמודים מנוקדים, מאוירים


אטיקוס, הסנדלר מן האי כְּרֵתִים, היה מומחה לסנדלים וגם ל... סיפורים! משאת נפשו הייתה להשתתף בתחרות הגדולה למספרי סיפורים שהתקיימה בעיר טְרוֹיָה, ויום בהיר אחד החליט להגשים את משאלתו. הוא נפרד מאשתו ומתשעת ילדיו, חבש את אתונו ויצא לדרך הארוכה מכרתים לטרויה.
זהו סיפור המסגרת. אטיקוס ואתונו הולכים מכפר לכפר, חוצים את ההרים ואת הים, ובכל מקום הם פוגשים אנשים. כל מקום וכל מפגש הם הזדמנות מצוינת לסיפור; על חוף הים אטיקוס נזכר בסיפור לידתה של אפרודיטי, כשהשמש קופחת על ראשו הוא נזכר בחִצָיו של אפולו, וכשהוא פוגש ילד הפּוֹרֵט על לִירָה (כלי מיתרים עתיק) - הוא מספר על אורפֵאוּס, כמובן.
אפשר לקרוא את הסיפור בשלמותו, ואפשר לבחור מתוכו סיפורי מיתולוגיה ידועים לפי תוכן העניינים המפורט.
הספר, המכיל 100 סיפורי מיתולוגיה עמוסי פרטים, הוא קריא וידידותי גם בזכות האיורים הצבעוניים הרבים המסייעים בבניית תמונת העולם הרלוונטית. תוך קריאה בספר מתוודעים הקוראים הצעירים לאלים היווניים, לגיבורים ידועים יותר או פחות, לאירועים ולשמות מקומות שהיו למושגי מפתח בתרבות המערבית.
ואיך נגמר הסיפור? מי זכה בתחרות מספרי הסיפורים?
הנה רמז - בסוף הספר חוזרים הביתה שני מנצחים: האחד הוא אודיסאוס, גיבור מלחמת טרויה, והאחר הוא... נכון, ניחשתם!

מומלץ לבני שמונה ומעלה.

נירה לוין