אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מקהלה עליזה

מקהלה עליזה

קובץ השירים שהלחינה נורית הירש
ידיעות אחרונות ספרי חמד 2007
144 עמודים מנוקדים, מעוטרים בציורים.

הפזמון הוותיק של לאה נאור ונורית הירש - מקהלה עליזה – השאיל את שמו לקובץ המיועד לקוראים צעירים, הכולל חלק מן השירים שהלחינה המלחינה והמוזיקאית הישראלית נורית הירש.
בקובץ כלולות מילותיהם של 54 שירים ופזמונים. לצד כל שיר מופיעים התווים. את הקובץ מעטרים איוריהם של בני שש עד עשר מבתי ספר שונים.

הציר המארגן את הקובץ איננו כרונולוגי; הספר מחולק לשישה שערים - פרפר נחמד, עולם קטן, המשפחה שלי, א-ב-ני-בי, כחול ולבן, בשנה הבאה.
שירים רבים שהלחינה נורית הירש היו לנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית. כלולים בספר שירים ותיקים כמו איזה בוקר של זהב ו-צעצועיה של אסנת, כאלה שמאזיניהם הראשונים היו בעיקר מבוגרים כמו עץ הכוכבים ו-מלאך מסולם יעקב, הלהיט א-ב-ני-בי שהוסיף את ישראל לרשימת הזוכות בתחרות האירוויזיון, שירים שהתאקלמו היטב בנוף הישראלי ונדמה שהיו שם תמיד – בשנה הבאה ו-המשפחה שלי ('זה התחיל משני הורים'), שירי פסטיבלים שנשכחו כמו איך הרתיחה רמית חלב, וכאלה המלווים זה שנים את מועדי ישראל - ברך עלינו את השנה הזאת, עושה שלום במרומיו ו-אליהו הנביא. כל אלה בנוסף לשירים חדשים יותר או מושמעים פחות. בין כותבי המילים – אהוד מנור, יורם טהר לב, לאה נאור. מילות שליש מן השירים נכתבו בידי מיכל חזון.
בראש כל שער פתח דבר בנימה אישית מאת נורית הירש.

נירה לוין