אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

התרנגולים והשועל

כתב: חיים נחמן ביאליק
איורים: יוסי אבולעפיה
הוצאת הקיבוץ המאוחד


מעשה בעדת תרנגולים שהצליחה למצוא מוצא ולהיחלץ בחכמה מן הבצורת, והחלושה-פיסחת שבהם אף הערימה על השועל שאיים על החבורה וגרשה אותו למרחקים.
הסיפור המחורז שכתב ביאליק הופיע בדפוס בראשונה בשנת 1918, וב- 1933 כונס ב'שירים ופזמונות לילדים'.
הגעגועים אל שירת הילדים הוותיקה, הטובה, הולידו לאחרונה מהדורות חדשות ליצירותיהם של ביאליק, של אלתרמן ושל מרים ילן-שטקליס. ביאליק הוא הוותיק שבהם, והלשון שבה נכתבו יצירותיו לילדים היא אתגר גדול מאוד לקוראים הצעירים ולא פחות מכך למבוגרים הקוראים באזניהם.
ציוריו של יוסי אבולעפיה הם חינניים ומלאי הבעה, משתרעים על פני רובו של כל עמוד ומספרים את הסיפור במלואו. הם יועילו מאוד לכל מי שיתעקש ולא יוותר על הסיפור המשעשע.
ביאליק לילדים בשנת 2005? אפשר, בעזרת תיווך סבלני, שיתבסס על היכרות עם עיקר המעשייה, על התבוננות בציורים ועל קריאת חלקים מהטקס לפני קריאתו כלשונו ובמלואו. כך, אולי, נוכל להבטיח הנאה של המאזין ורצון לחזור אל הספר פעם נוספת. כך, צריך לקוות, נצליח להשאיר את ביאליק בתודעתם של דוברי העברית בני הדור הצעיר.
מומלץ בחום לבני חמש עד שמונה, ולכל אוהב עברית!

נירה לוין