אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

התזמורת מתלבשת

כתבה: קרלה קַסְקִין
איורים: מרק סַיְמוֹנְט
נוסח עברי: תלמה אליגון
כנרת בית הוצאה לאור 2006
53 עמודים מאוירים, מנוקדים


התזמורת מתלבשת.
מתלבשת!?
אכן; הערב יורד, ו'פה ושם, בדרום העיר ובצפונה, משני צדי הגשרים שעל הנהר, מאה וחמישה אנשים מתכוננים לצאת לעבודה.'
העבודה של האנשים שעליהם מסופר היא נגינה בתזמורת; הספר מתאר את ההכנות שעושים מאה וחמישה חברי התזמורת לפני תחילת הנגינה על הבמה – מן הרחצה בבית ועד לרגע שבו מניף המנצח את שרביטו ונשמעים הצלילים הראשונים.
בפעם הראשונה יהפכו הקוראים את הדפים בקוצר רוח ויצַפּוּ לתחילת הסיפור; אלה שיקראו את הספר פעם שנייה, יקראו לאט, מתון-מתון, כי יידעו שהסיפור האמיתי הוא בָּאֵין-סִפּוּר שבו. קריאה בעצלתיים, תוך שיטוט חייכני בין הטקסט לאיור - זוהי דרך מצוינת ליהנות מן הספר.
התזמורת מתלבשת הוא ספר יפה לעין. רשימת מלאי של פעולות אנושיות שגרתיות הופכת לטקסט הנקרא בהנאה - בעיקר בזכות איוריו של מרק סַיְמוֹנְט; הם מתעדים את הבנאלי וחסר ההשראה במוצהר - בקו קריקטורי-קומיקסי רך, אופטימי וסלחני.
קהל היעד של הספר אינו מוגדר; הוא אמנם מנוקד ומאויר, בסופו אחרית-דבר לקוראים הצעירים על התזמורת, ואף על פי כן אינו ספר ילדים טיפוסי. יוכלו ליהנות ממנו, מלבד נגני תזמורת ובני משפחותיהם, גם אוהבי מוזיקה, חובבי לשון, משוגעים לסֵדֶר ואוהבי ספרים יפים.

קרלה קסקין היא סופרת ומשוררת שכתבה ואיירה למעלה מחמישים ספרים לילדים, רבים מהם ספרי שירה. נולדה בניו יורק בשנת 1932, למדה אמנות באוניברסיטת ייל וזכתה בפרסים יוקרתיים. התזמורת מתלבשת הוא אחד מספריה שלא איירה בעצמה.
מרק סימונט, המאייר, נולד בפריז בשנת 1915 להורים ילידי ספרד. אביו, אמן ומאייר בזכות עצמו, היה בעיני סימונט למורה שהשפיע יותר מכל על התפתחותו המקצועית. איוריו הופיעו לראשונה בספר שהתפרסם בשנת 1939. מאז אייר ויצר כמאה ספרים ואף זכה בעיטורי כבוד. 

נירה לוין