אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הרפתקה בחולות

הרפתקה בחולות

כתבו: איריס ארגמן ואלכס פז
איירה: מרב סלומון
מטר 2009
101 עמוד, לא מנוקד

שנת המאה של תל אביב מניבה זה זמן מה פירות ספרותיים, המציעים ללקוחות הצעירים סיפור ומעט היסטוריה כבונוס. כזה הוא גם הרפתקה בחולות; העלילה נעה לה בין 'העיר העברית הראשונה' לבין 'העיר ללא הפסקה', בין שנות השלושים של המאה הקודמת, לבין ימינו אלה.
עִנְבָּר, ילדה תל אביבית רגילה לגמרי, משוטטת בַּשְׂדֵרָה שליד ביתה ומקווה לפגוש מישהו מוכּר. החופש הגדול רק התחיל וכבר משעמם לה! עיניה נתקלות בעיתון מצהיב, ומתברר שזהו גיליון של העיתון לילדים 'דבר לילדים'. בין דפי העיתון ענבר מגלה מודעה של ילד שרוצה להתכתב עם בני גילו.
ענבר לא שמעה מעולם על 'דבר לילדים', אך מושכת את תשומת לבה העובדה שהילד, אוּרי, לא צירף מספר טלפון סלולרי, אַי סִי קיוּ או מֶסֶנְגֶ'ר. הוא מציע שאת ההתכתבות ינהלו באמצעות תיבת ברזל קטנה ברחוב קִינְג ג'וֹרג' בתל אביב. היא עונה, והקשר בין הילדה מתל אביב של ימינו לבין הילד מן העָבָר צובר מתח ככל שהסיפור מתקרב לסופו. מי ימשוך את מי אל הזמן 'שלו'?

הרפתקה בחולות הוא סיפור המתייצב בגלוי לשירות סיפורה של תל אביב, גם בהקשר של המאבק לקראת עצמאות.
עוד ספר העוסק בתל אביב ובהיסטוריה שלה - בין ים לים, מאת רונית לוינשטיין-מלץ (ראו בדףדף).
כְּדֵי להכיר את חיי הילדים בתל אביב של אמצע המאה הקודמת כדאי לקרוא את –
הצוללת של אמנון ושלי (ראו בדףדף) ןאת הפסדתי את החופש הגדול, שניהם מאת ברוך תור-רז.

הרפתקה בחולות מתאים לבני שמונה עד שתים עשרה.

נירה לוין