אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הסלע והגבעה

הסלע והגבעה

כתב וצייר: דֵיוִיד מֶק'קִי
נוסח עברי: יהודה אטלס
קלסיקלטת 2008 (בסדרה 'ספרים שאהבתי')
30 עמוד, מנוקד

התמזל מזלם של האדון והגברת גבעוני, וביתם עמד על ראש גבעה שנשקפו ממנה נופים נפלאים. הטיילים שטיפסו למרומי הגבעה התקנאו בזוג גבעוני, ואמרו שראש הגבעה הוא המקום המושלם לגור בו.
למרות זאת, הגברת גבעוני לא הייתה מאושרת; סלע גדול שעמד מאחורי חלון המטבח הסתיר מחצית מהנוף! הגברת גבעוני לא נתנה לבעלה מנוח, עד שהסכים לעשות מעשה ולסלק את הסלע.
וזה הסוף? מה פתאום! זו רק ההתחלה;
עם השינוי במיקומו של הסלע התחיל העולם להשתנות, וחייהם של בני הזוג גבעוני כבר לא היו נעימים כל כך. הגברת גבעוני גילתה, שהיעדרו של הסלע גורם נזק רב יותר מאשר קיומו מאחורי חלון המטבח...

דיוויד מק'קי מתאר ומצייר בני זוג הרואים את העולם בעד שתי 'משקפות' שונות: בעיני האדון הכול יפה וטוב, אבל הגברת, המנהלת ביד רמה משק בית של נוֹחוּת ושֶפַע, איננה מרוצה ואינה מוכנה להסתפק במה שיש לה.
ביתם של בני הזוג גבעוני, הנראה מבחוץ כבקתה קטנה שעשן מתאבך מארובתה – מזכיר בית אחר ממעשייה ותיקה - ביתם של הדייג ואשתו מהמעשייה הדייג ודג הזהב. גם האישה ההיא הייתה חמדנית, וגם היא הפעילה את בעלה הצייתן כדי להשיג עוד ועוד. אבל למזלה של הגברת גבעוני בסיפור שלנו, בעלה לא היה כְּסִיל, והוא ידע איך לנצל את ההזדמנות שנפלה לידו כדי שאשתו תשמח בחלקה.

מתאים לבני חמש עד שמונה. 
נירה לוין