אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

המדריך להתחממות כדור הארץ

כתבו: לורי דייוויד וקמבריה גורדון
מאנגלית: איריס ברעם
כתר ספרים 2008 , הסדרה הצעירה
127 עמוד, לא מנוקד


מושגים כמו 'אפקט החממה', 'יערות הגשם', 'חוף נסוג' ו'מכונית היברידית' מתעופפים באוויר זה זמן רב, אך רבים אינם יודעים מה פשרם ומה הקשר שלהם לחיי היומיום שלנו. האם מובן לכם למה נמס הקרח בקטבים? ולמה מאיימת סכנת הכחדה על מינים רבים של צמחים ובעלי חיים?
המדריך להתחממות כדור הארץ מספק מידע בהיר ומאורגן על הנושא ה'חם' הזה, מסביר מהן הסכנות המאיימות על כדור הארץ ומפרט מה יכול כל אחד לעשות כדי להיות שותף בשמירה על כוכב הלכת שהוא ביתנו.
הספר מחולק לארבעה חלקים: ההיבטים המדעיים של תהליך ההתחממות, השפעות ההתחממות על מערכות האקלים, השפעות ההתחממות על החי והצומח, הפעולות שניתן לעשות כדי לבלום את תהליך ההתחממות.
הספר גדוש איורים, תצלומים, תרשימים ומפות מאירי עיניים, ומכיל מלבד תיאורים ותהליכים מדעיים גם שפע של עובדות מפתיעות ומרתקות.
חותמים את הספר מונחון, רשימת אתרי אינטרנט ומפתח עניינים מפורט.

הכותבות לורי דייוויד וקמבריה גורדון הן פעילות נמרצות ומוערכות למען איכות הסביבה, מתגוררות בלוס אנג'לס שבקליפורניה.
הספר המודפס על נייר אקולוגי (הנה עוד מושג; מי יודע מה משמעותו?) מיועד לקוראים צעירים אך ללא ספק ישכיל הורים, מורים ומבוגרים אחרים.

מומלץ לבני שמונה עד שתים עשרה.

נירה לוין