אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הילד הרע

כתבה: לאה גולדברג
איורים: דני קרמן
ספרית פועלים - הקיבוץ המאוחד, 24 עמודים מנוקדים

השיר של לאה גולדברג (שהפך לסיפור מחורז בספר נפרד) מעורר התרגשות בדורות של קוראים, מאז התפרסם לראשונה בקובץ 'צריף קטן' (1959). המילים 'לפתע נכנס בי הילד הרע...' מתארות בפשטות כובשת לב את ההרגשה הפוקדת לעיתים כל אחד - הפיתוי לתת דרור לשדון הכלוא בתוכנו וליהנות לרגע ממה שלימדונו היטב שאין לעשות; להתחצף, לחרוץ לשון ובעצם להתעלם מן הכללים הכופים עלינו ההתנהגות מנומסת, צפויה ו... יש להודות - משמימה כל כך!
כשאנחנו משמיעים את הטקסט הזה לילדינו, יחד אתם אנחנו נדים לו, לביש המזל שאיבד שליטה על פיו ועל ידיו; אבל כשהזאטוטים אינם בסביבה אנחנו שולחים לגיבור ילדותנו חיוך וקריצה. מי לא היה רוצה להיות מדי פעם 'הילד הרע'?
איוריו של דני קרמן מוסיפים לדפדוף בספר מנה גדושה של עונג בהיותם צבעוניים ומלאי חיים, שנונים ומצחיקים ובזכות צללית השדון המחוצף-מקסים. החיבור בין האיורים לטקסט טבעי לא רק לקוראים הצעירים שזו להם פגישתם הראשונה עם 'הילד הרע'. גם אנחנו, המבוגרים, חשים שהנה שבנו ופגשנו מכר ותיק ואהוב, שנראה בדיוק כך כבר כשהכרנוהו לראשונה.
יופי של ספר לכל ילד, לבני שלוש עד שבע ולכל מי שזוכר שהיה פעם כזה.

נירה לוין