אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

החתול שלי הכי טיפש בעולם

כתב ואייר: ז'יל בָּשֵלֶה
מצרפתית: מיכל פז-קְלַפּ
כנרת בית הוצאה לאור 2008
22 עמוד, מנוקד

'החתול שלי מאוד שמן, מאוד חביב
ומאוד מאוד טיפש.'
הסיפור על החתול המיוחד הזה משעשע מכמה היבטים:
אל'ף, כפי שבעליו מעיד עליו, החתול הוא באמת חסר בינה באופן יוצא מן הכלל (למשל, אם לא ימלאו הקערה שלו באוכל – הוא עלול למות מרעב מול קופסת מזון פתוחה!), ויש לו כמה הרגלים מגונים במיוחד.
בי'ת, כפי שמעידות עיניו של הקורא ודעתו הצלולה – החתול הזה כלל אינו חתול, אלא פשוט פיל. גם בתור פיל – החתול הזה אינו מצטיין בחכמה יתרה. הוא בור וחסר ניסיון ויש לו כמה הרגלים כפייתיים.
גימ'ל, ואולי החשוב ביותר – מתברר שגם הבעלים, שאינו מבחין ב'פיליות' המובהקת של החתול שלו – גם הוא כסיל.

זוהי דוגמה מובהקת לספר שבו האיורים הם הנותנים לטקסט את משמעותו. הטקסט, אילו הופרדו ממנו האיורים, היה לא יותר מאשר אוסף תכונותיו של חתול חביב – טקסט תמים וחסר עוקץ לחלוטין. האיורים הופכים אותו על פיו ועושים אותו למה שהוא – טקסט אבסורדי, מִתְחַכֵּם ומשעשע.
ז'יל בשלה קורץ שוב ושוב אל הקורא המבוגר – למשל במכתב המטורלל שהוא מפנה אל מנהל המוזיאון לטבע ובו הוא עומד על כך שלחתולים יש חדק, ובמגוון התמונות התלויות בבית בעליו של ה'חתול' - פילים ביצירות אמנות על פי בוטיצ'לי, מאנה, פיקסו ואחרים.

מתאים לבני ארבע עד שבע. 
נירה לוין