אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

החתול במגפיים


כתבו: אריך קסטנר וולטר טריר
תרגם: מיכאל דק
הוצאת ספרים אחיאסף, 47 עמודים מנוקדים


איך יכול נער נואש וחסר כל לזכות בידה של נסיכה? רק בעזרתו של בן ברית נועז, בעל תושייה ורב תחבולות, שאינו חושש להתייצב מול הבלתי אפשרי. הנס, בנו העני של הטוחן, גילה שחתולו, חתול פשוט למראה שירש מאביו, הצטיין בכל המעלות האלה!
מי שקורא את המעשייה על החתול במגפיים נהנה מפקחותו וממעלליו של החתול המיוחד הזה; אחרי הצחוק כדאי גם ללמוד משהו מן הסיפור: אסור להתייאש ואסור לוותר! צריך רעיון טוב ומנה הגונה של אומץ - ואפשר להסתדר!
הסיפור על החתול במגפיים הוא מעשייה עממית שהופיעה לראשונה בדפוס בשנת 1697, בפריס, בקובץ המעשיות 'סיפורי אימא אווזה' המיוחס לשארל פרו; פרו נחשב לראשון בכותבי מעשיות לילדים.
ומה עניינו של אריך קסטנר לכאן? קסטנר פרסם ספרים רבים משלו, אבל שלח ידו גם בעיבוד לילדים של ספרות קלאסית, מעשיות וסיפורי עם. כך למשל בספרו 'אריך קסטנר מספר' כלולים בין היתר הסיפורים על דון קישוט, על גוליבר ועל הברון מינכהאוזן. גרסתו של קסטנר ל'החתול במגפיים' משעשעת מאוד וכתובה בהומור דק שגם מבוגרים ייהנו ממנו.
את הסיפור מעטרים איוריו של ולטר טריר, צייר וסופר יהודי, שליווה את יצירתו של קסטנר במשך שנים ואייר 13 מספרי הילדים שלו.

לגיל חמש עד שמונה.  

נירה לוין