אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הבריחה הנועזת של נד עכבר

כתב: טים וין-ג'ונס
איורים: דושאן פטרישיץ
מאנגלית: יעל ענבר
כתר הוצאה לאור, סדרת ראשית קריאה, 76 עמודים מנוקדים

נד עכבר היה אסיר, שנכלא בבית סוהר בגלל עברה פעוטה (כך תחשבו בוודאי כשתשמעו איזו עברה הייתה זו). מאז שנכלא עשה נד כל מאמץ לחלץ את עצמו מבית הסוהר, כי האמין שהעונש שנגזר עליו היה לא-צודק ואכזרי.
האם כולאים בני אדם (או עכברים) בגלל עברות פעוטות? כן, כך זה במדינה שנד חי בה. רק שם?
מי שירצה יחשוב על כך בעצמו.
בינתיים תוכלו לעקוב אחר ניסיונות הבריחה של נד, שנכשלו שוב ושוב עד שהבריק במוחו רעיון חדש: הרעיון של נד עכבר היה כל כך יוצא דופן, כל כך מפתיע, עד שקשה להאמין שהיה אפשרי. ואולי לא?
סיפור מצחיק ועצוב גם יחד, שיביא חלק מהקוראים הצעירים למחשבה על הטבע האנושי, על החופש לחשוב, על השאיפה לחירות ועל ידידות.

טים וין-ג'ונס נולד באנגליה וגדל בקנדה. כיום חי ליד העיר פרת' עם אשתו ושלושת ילדיהם. את ספרו הראשון לילדים פרסם ב- 1976 ומאז כותב לילדים ולמבוגרים וזוכה להערכה רבה. הביקור בספרייה היה חלק חשוב מילדותו, וגם כיום, כך הוא חושב, הספר הוא המקור הטוב ביותר להנאה ולהרחבת דעת. 'אני מקווה שהספר יהיה תמיד בסביבה, לספק מידע והנאה אחרי שסוללות משחקי המחשב יתרוקנו...'

הזדמנות למחשבה על הלשון: באנגלית, שמו של הספר הוא - NED MOUSE BREAKS AWAY.
עד לא מזמן היינו מתרגמים ל'העכבר נד' או 'נד העכבר'. תשאלו, מנין הגיע המבנה הזה - 'נד עכבר'?
פשוט, הישר מן האנגלית, בכיבוש שקט וללא קרב. 

מתאים לבני שבע עד עשר.
נירה לוין