אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הבלש הצעיר והשוד הגדול במוזיאון


כתבה: אנה נילסן
אילוסטרציה: אנדי פרקר
מאנגלית: עפרה אביגד
כנרת, זמורה-ביתן - מוציאים לאור, 48 עמודים, ניקוד מסייע

אם אין הילדים באים למוזיאון - יבוא נא המוזיאון אל הילדים.
תפיסה זו היא שהביאה ככל הנראה את אנה נילסן, אמנית ומורה להיסטוריה של האמנות, לכתיבת הספר המוצלח הזה. על בסיס השעשוע הוותיק המוּכָּר בכינוי 'מְצָא את ההבדלים' טוותה נילסן סיפור בלשי המגייס את הקוראים הצעירים להיכרות עם ציירים ועם יצירותיהם, מרחיב את אופקיהם וייתכן שאף משנה את עמדותיהם כלפי האמנות. כיצד?
בתחילת הסיפור פונה שומר המוזיאון העירוני אל הקוראים ומשתף אותם בסוד כמוס: לא זו בלבד שעשרות ציורים יקרי ערך נגנבו מן המוזיאון, אלא הגנבים הערמומיים החליפו אותם בזיופים עשויים היטב. המשטרה מנסה לאסוף ראיות כדי להפליל את הגנבים, והקוראים נקראים להניף זכוכית מגדלת, להשוות בין הציורים ולזהות את הפרטים הקטנים המבדילים בין מקור לזיוף.
כדי לעשות זאת בהצלחה 'נאלצים' הקוראים גם לעיין בקטלוג הצבעוני המרהיב של המוזיאון (שהוא חלק מן הספר) ולקרוא מעט על הצייר ועל יצירתו. בסופו של הסיפור נלכדים הנוכלים, כמובן, ותוצאה חשובה לא פחות של ההרפתקה היא התגלית המרעישה הזו: אפשר ליהנות מן הביקור במוזיאון לאמנות!
מומלץ ומהנה לבני חמש (בליווי מבוגרים) עד אחת עשרה, ולכל מי שרוצה להניח ידו על אוצר של ציורי מופת!

נירה לוין