אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

האריה הרעמתן והג'ירפה גם


מאת: דֹב אלבוים
איורים: דיוויד הול
עם עובד, 38 עמודים מצוירים מנוקדים


אריות וגם שליטים אחרים יודעים כי השְׂרָרָה עלולה לעייף ולהכביד, ולפעמים, כמו בסיפור המחורז הזה - לגָרֵד.
האריה הרעמתן מְחֻסָּר גינונים של מלך, אינו מוקף משרתים ואשתו רחוקה מלהיות נסיכה ענוגה. רעמתו היא הסמל היחידי למוצאו הרם (כמו תואר אצולה שצלצולו נאה אך ערכו בשוק מועט). אבל כשהקיץ מגיע הרעמה מגרדת, והאריה מחליט לגשת למספרה של השועל ולקצץ את מחלפותיו.
אלא שהאריה לא שיער שהפרֵדה מהרעמה תגרור אחריה פרֵדה אחרת: הג'רפה (ידידתו עוד מימי 'מיץ פטל' העליזים?), שבאה להזמינו לבילוי על חוף הים אינה מוכנה להיראות עם אריה שאינו נראה כמו מלך, והיא מפנה לו עורף ומסתלקת.
האריה נשאר בבית ומתנחם במילות החָכְמָה של אשתו; אבל אל דאגה, הג'רפה תִלְמַד פרק בְּהִלְכוֹת קנקנים ומה שבתוכם, וידידותם של השניים תשוב ותפרח.
תפרח יתר על המידה, יש לומר. עד שהלביאה תשים לה סוף...
כל דיירי העולם העירוני הצבעוני מאוד והגדוש מאוד בפרטים שצייר דיוויד הול, הם בעלי כנף ובעלי זנב למיניהם. בין הדפים מנצנץ הומור לגדולים: השקנאי מגדל דגי זהב באקווריום, תמונת המונה ליזה שעל הקיר היא בעצם תמונה של 'מונה לְבִיאָה', וזוג האריות מספרים לעצמם סיפור על 'חתולים בצמרת'.
כמה מסקנות מן הסיפור (בעיקר לגדולים):
1. הבגדים, או התסרוקת, עושים את האריה.
2. משום מה, מי שבקיא באמרות נוסח 'הבל היופי' איננו סובל מעודף חן.
3. מאחורי כל אריה רַךְ שפתיים עומדת לביאה חדת לשון.

סימן שאלה: על שלט המספרה מופיעה כתובת תמוהה: 14 רח' ויצמן. מה פשר הסדר?

לגילאי ארבע עד שבע.

נירה לוין