אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

פעימות לב

פעימות הלב

כתבה: שרון קריץ'
מאנגלית: מאירה פירון
טל-מאי הוצאה לאור 2008
166עמוד, לא מנוקד

'פאף-פאף, פאף-פאף
רגליים יחפות חובטות בדשא
כשאני רצה רצה רצה
באוויר וכמו האוויר
נושבת בין העצים
מרחפת מעל לאדמה'

אנני בת השתים עשרה חיה עם הוריה ועם סבא שלה בעיירה קטנה. מקס, החבר של אנני, חושב שהעיירה קטנה מדי; כשיגדל יעזוב ויהיה אַצָן מפורסם. אבל אנני חושבת אחרת:
'העיירה נראית לי ענקית,
ואף פעם לא אותו דבר
הכול משתנה:
האור, הריחות, הצלילים
ואנשים באים והולכים
וגדלים ומזדקנים'

אנני אוהבת לרוץ, להרגיש את האדמה תחת רגליה ואת מגע הרוח בפניה. היא רצה ומהרהרת - בבני האדם סביבה ובדברים שהם אומרים. אנני מרגישה שהעולם שלה משתנֶה; סבא מזדקן ושוכח דברים, הוא כבר לא הסבא שהיה. אמא בהריון, ועוד מעט ייוולד תינוק חדש. איך זה יהיה? מקס עדיין אוהב לרוץ עם אנני, אבל המבט בעיניו אינו המבט שהיה לילד שאנני מכירה מאז ילדותה.
מחשבותיה של אנני רָצוֹת אִתָה ועם הימים החולפים: המורה לאמנות הטילה משימה מיוחדת על הכיתה, אמא מראה למשפחה את תצלומי האולטרסאונד של התינוק הגדל בבטנה, וסבא נמשך אל אלבום התמונות הישן. מחשבותיה של אנני על כל המתרחש סביבה מתבהרות ולובשות מילים לפי קצב הריצה: בשוּרוֹת קצרות, במשפטים שאין בהם סימני פיסוק, בהברות הנצמדות זו לזו, ואפילו באִוְשָה שמשמיעות כפות רגליה הרצות, הנשמעת היטב בין השורות.
קשה להניח את הספר מן היד. זוהי הזמנה גלוית לב להצטרף אל אנני, לרוץ אִתָה מהלך פרק חשוב בחייה.

הסופרת שרון קריץ' נולדה בארצות הברית, וילדותה עברה עליה בבית המשפחה הגדול באוֹהַיוֹ במחיצת הוריה, אחותה ושלושת אחיה. 'כדי לדעת איך זה היה,' היא מספרת, 'כדאי לקרוא את 'תוהו ובוהו רגיל בהחלט'...'
על תוהו ובוהו רגיל בהחלט, ספר כובש של שרון קריץ', אפשר לקרוא בדףדף.

פעימות הלב מומלץ לבני 11 ומעלה.

נירה לוין