אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

האיש של הירח

(יום בחייו של בּוֹב)
כתב ואייר: סַיְמוֹן ברטרם
מאנגלית: יערית טאובר בן יעקב
כנרת בית הוצאה לאור, 30 עמודים מנוקדיםהאם שאלתם פעם את עצמכם מי שומר על הסדר והניקיון על פני הירח? עכשיו תוכלו לדעת, כי על כך בדיוק מספר סימון ברטרם בספרו. הסופר-מאייר מתאר יום בחייו של בּוֹבּ, המכוּנֶה 'האיש של הירח'. מדי יום בשעה קבועה עולה בּוֹבּ על חלליתו, ואחרי רבע שעה בדיוק נוחת על הירח. שם הוא מתחיל בעבודת יומו: אוסף את האשפה ומנקה, מבדר את תיירי החלל ומוכר מזכרות. בסוף יום העבודה חוזר בּוֹבּ לביתו, ואז אמבטיה - ולמיטה. הטקסט משתמש במילים ה'חלליות' בבהירות ובפשטות הנוחה לקוראים צעירים מאוד.
מי שפותח את הספר נכנס לעולם צבעוני להפליא שיצר סימון ברטרם באיורים מסוגננים, ריאליסטיים-מוקפדים ועם זאת בעלי פרופורציות מופרזות-מוגזמות.
בּוֹבּ עצמו הוא ברנש מסודר ומאורגן. סדר יומו קבוע ומדוד, כל יום דומה למשנהו, וכל דבר נעשה בזמנו. אין שינויים ואין הפתעות. האומנם שיממון?
בהחלט לא. אומנם, בּוֹבּ הסבלני חוזר ומדגיש שאין בעולם חַיְזָרִים ואף לא על הירח, אבל בּוֹבּ הוא טיפוס האוהב לשמור את סודותיו לעצמו: כדאי לכם להתבונן היטב בכל המקומות שבּוֹבּ נמצא בהם. מה אתם רואים? כלומר, מי מציץ מכל פינה? אפשר להשתעמם במחיצת ברנשים שכאלה?!
סיימון ברטרם הוא מאייר אנגלי רבגוני, מרבה לאייר סיפורים לילדים, גם כאלה שכתב בעצמו.
יופי של ספר לבני ארבע עד שבע.

נירה לוין