אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

האי של נים

כתבה: ונדי אור
איורים: קֶרי מילרד
מאנגלית: גילי בר-הלל סֶמו
איגואנה הוצאה לאור 2008
125 עמוד, מנוקד


האי הקטן שאבא ג'ק מצא לו ולילדתו היה כמעט מושלם: היו בו חופים של חול זהוב וצדפים, היה בו הר געש ולמרגלותיו השתרעה ערבה, הייתה בו בריכת מים צלולים ומתוקים והיה מפל שאפשר לגלוש בו. אבל הסערות שהתחוללו בו...
אבא ג'ק היה מדען-חוקר-הרפתקן, ומאז שאשתו נעלמה הוא חי עם בתו נים הרחק מבני אדם, על האי הנידח. איש לא ביקר אצלם מעולם, גם לא התיירים הקולניים שחלפו בקרבת האי בספינות שעשועים ורודות; השניים קיימו קשר עם העולם שמעבר לים רק באמצעות הדואר האלקטרוני.
חייה של נים היו שונים מאוד מחייהן של בנות גילה שביתן נמצא בעיר או בכפר, בין אנשים. ואף על פי כן היו לה חברים (פְרֵד, סֶלְקִי וצִ'יקָה – שבהחלט לא היו בני אדם!), היא למדה בבית ספר, והיו לה גם חובות ומטלות – כמו לכל ילד – אבל מסוג אחר, כמובן. לעיתים יצא ג'ק למסעות קצרים בים כד להמשיך במחקריו, ונים נשארה על האי ודאגה היטב לעצמה.
באחד הלילות, כשהייתה לבדה, התחילה נים לקרוא ספר חדש. זה היה ספר הרפתקאות מרתק ונים נשבתה בקסמו, אבל באמצע הקריאה היא מצאה את עצמה בהרפתקה אמיתית ועברו עליה ימים של סכנה ופחד. למרבה הפלא, דווקא אז ההתכתבות בדואר האלקטרוני הולידה קשר חדש, ששינה את חייהם של נים ושל אביה.
ספר מענג לילדים שמן הסתם לא יקראו את רובינזון קרוזו, אבל בהחלט כמהים להרפתקאות.

וֶנדי אור נולדה בקנדה, אך משפחתה התגוררה במקומות שונים באמריקה ובאירופה בגלל עיסוקו של אביה. מאז ילדותה רצתה להיות סופרת; סיפור שכתבה בגיל תשע היה למעשה לטיוטה הראשונה של האי של נים. כשבגרה נסעה ללמוד באנגליה ושם נישאה. מאז נישואיה ונדי אור חיה באוסטרליה, ומאמצע שנות השמונים היא מקדישה את עיקר זמנה לכתיבה. מאז פרסמה ספרים מצוירים וכן ספרים לילדים ולמבוגרים, וזכתה בפרסים.

על כריכת הספר מופיעות דמויותיהם של שחקנים הוליוודיים, גיבורי הסרט שעובד על פי הספר. את דפי הספר מעטרים רישומי העיפרון של קֶרי מילרד, המצליחים בקוויהם הרגישים, החפוזים-למראה, להנחות את הקורא בן האלף השלישי אל האי הבודד. 

ספרים מאותו מדף:
רובינזון קרוזו מאת דניאל דפו
משפחת רובינזון השוויצרית מאת יוהן דוד ויס
אי הילדים מאת מירה לובה
ולגדולים יותר - 
האי של קנסקי מאת מיקל מורפורגו
בעל זבוב מאת ויליאם גולדינג

האי של נים מתאים לבני שמונה עד שתים עשרה. 
נירה לוין