אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אולי נדמיין


כתבה ואיירה: אליסון לסטר
מאנגלית: ליבי דאון
כנרת בית הוצאה לאור 2008
40 עמוד, מנוקד


יש ספרים המספרים סיפורים, ויש שאינם מספרים סיפורים אלא מספקים את חומרי הגלם ומזמינים את הקוראים הצעירים לספר סיפורים בעצמם.
כזה הוא אולי נדמין, העשוי זוגות של כפולות;
כפולה ראשונה מציגה ילד וילדה המשחקים יחד בזירה כלשהי – בשלג שבחצר הבית, ליד האקווריום, ליד ארגז התחפושות או ליד בית הבובות. השניים מעלים הצעות למשחק דמיוני:
'אולי נדמיין את שנינו ביחד
יוצאים לספארי
בין קרנפים,
שם רצים יענים,
הנמר מתגנב,
שם אורבים בחשאי תנינים...'
הכפולה הבאה – מאוירת מלוא שִׁטְחָהּ - מציגה את סביבת החיים המצטיירת בדמיונם של הילדים כשהם משחקים: הג'ונגל, האוקיינוס, הקוטב, החווה, הערבה או הסבך האוסטרלי. כפולות אלה עמוסות בפרטים רבים, בצמחים ובבעלי חיים – ואפשר למצוא בהן כל מה שמאפיין את המקום. מסביב לאיור המפורט, ממש בשולי הכפולה, מופיעה רשימת כל שמות בעלי החיים שבעלי עין חדה יוכלו לגלות באיור, אם יתבוננו היטב ובסבלנות.
כך, בנוסף לסיפורים שהקוראים הצעירים יכולים לספר בעצמם (ולעצמם) על הרפתקאותיהם על רקע סביבה מאוירת זו או אחרת, הם יוכלו גם להתוודע לשמותיהן של החיות, ולהצמיד שֵמות כמו 'אוֹפּוֹסוּם אוסטרלי' או 'קיפודן נמלים' לבעלי החיים עצמם.
הכותבת איננה מסתמכת על הידע הזואולוגי של הקוראים, וחותמת את הספר במפתח המאפשר לזהות כל חיה בשמה המדויק. יש ילדים שייהנו לבלות מול האיורים של סביבות החיים השונות, ולהתאים שם מן הרשימה לכל אחד מבעלי החיים שבאיור.

אֶלִיסוֹן לֶסְטֶר היא סופרת ומאיירת אוסטרלית.

אולי נדמיין מתאים לבני שלוש עד שבע.