אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אוליביה מקימה תזמורת

כתב וצייר: אִיאַן פלקונר
מאנגלית: יעל מולצ'דסקי
הוצאת מחברות לספרות 2008
40 עמוד, מנוקד

'- אוליביה, את לא לוקחת אתך את התזמורת שלך?'
- 'לא מתחשק לי.'

אמא של אוליביה מזכירה לכולם שעליהם לצאת בזמן לפיקניק, כדי שלא יפסידו את הזיקוקים.
אוליביה בטוחה שתזמורת תלווה את הזיקוקים, אבל אמה, חֲנוּטָה בחצאית שחורה ובחולצה מכופתרת עד צוואר, מצננת באיפוק יודע-כל את התלהבותה. אוליביה מציעה חלופה; כל בני המשפחה יהיו התזמורת!
המשפחה יוצאת מגדרה לשמע הצעתה של אוליביה? מישהו מתרגש? לא ולא; שום דבר לא מצית את הדמיון במשפחת החזירים הכול-אמריקנית הזאת. אבא - פָּסִיבִי, פיו סגור תמיד - מאחורי העיתון, הקטנים וצעצועיהם המשעממים על הרצפה, אמא צפויה וחמורת סבר, מכינה כריכים.
אוליביה, כמובן, איננה מוותרת. היא כבר תראה להם תזמורת, אבל היא תעשה זאת בדרכה, והצדק ייעשה...

אוליביה, המוכרת היטב משלושת הספרים הקודמים, היא גיבורה ספרותית בכל רמ'ח אבריה החזיריים; היא פקחית ומצחיקה, תוססת ובעלת דמיון, דעתנית ובעלת יוזמה. לעיתים מאופקת אך יודעת גם להצליף בלשונה, אומרת מעט אבל חושבת ועושה הרבה, יודעת לקרוא את המפה המשפחתית וברור שהיא שולטת במצב. אי אפשר לעמוד בפני חִנָּהּ ושנינותה.
שימו לב לאיור האחרון, תמונה קבוצתית של שופטי בית המשפט העליון. מזהים את השופטת הַכְּבוּדָה שבמרכז?

יעל מולצ'דסקי תרגמה בחן רב, שעיקרו פשטות קולחת, טבעית ומצטלצלת היטב.

איאן פלקונר הוא צייר ומאייר שאת עבודותיו אפשר למצוא על גליונות ה'ניו יורקר' האמריקאי. בנוסף לכך עיצב תפאורות ותלבושות עבור הבלט של ניו יורק, האופרה של סן פרנסיסקו ובית האופרה המלכותי בלונדון. הספרים על אוליביה הם יצירותיו הראשונות לילדים.

ספרים קודמים על אוליביה:
אוליביה, אוליביה מצילה את הקרקס, אוליביה והבובה שנעלמה

לבני ארבע עד שבע.
 
נירה לוין