אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפור על יאיר

כתבה: לאה גולדברג
איורים: אלונה פרנקל
ספרית פועלים 2006
23 עמודים מנוקדים מאויריםלפני 60 שנה כתבה לאה גולדברג סיפור קטן - סיפור על יאיר. היא הוסיפה איורים ועיצבה ספרון-כיס (6.5 X 4.5 ס'מ), ואז הגישה אותו שי ליאיר לנדאו בן הארבע, בנה של חברתה הקרובה מינה לנדאו, ביום הולדתו.

קרוב לוודאי שהסיפור הקצר בחרוזים, שכל כולו 35 שורות קצרות, שימח בשעתו את הילד יאיר, שהרי נכתב ועוצב לכבודו ולמענו. היום עו'ד יאיר לנדאו הוא הממונה על עיזבונה של לאה גולדברג והוא שמסר את הספר להוצאה לאור כדי שיפורסם.
קריאת הסיפור מחזקת את הסְבָרָה שלא במקרה נמנעה לאה גולדברג עצמה מפרסומו סמוך לכתיבתו או מאוחר יותר. כוחו של הסיפור בהיותו אישי ומתאים לנסיבות של זמן ומעמד, ובדרכו אל הקורא האנונימי הוא הופך סתמי משהו וחסר עוקץ.
ייתכן שלוּ הושאר הספר במתכונתו המקורית - אילו הושארו איוריה של המחברת על כנם - אפשר היה לְשַׁמֵר מידה של קסם. איוריה של אלונה פרנקל המלווים את הגרסה החדשה יוצרים ציפייה להתרגשות, שהסיפור איננו יכול למלא.

הספר נחתם בשני עמודים, המספרים איך נולד הסיפור ומציגים שני תצלומים: האחד של יאיר לנדאו התינוק בזרועותיה של לאה גולדברג, והאחר של הספרון המקורי.

קראו בדףדף עוד על לאה גולדברג, ועל ספריה דירה להשכיר, איה פלוטו, המפוזר מכפר אז'ר ואחרים. 

נירה לוין